DieRoten.pl

Effenberg: Flick otrzyma więcej zaufania niż Kovac

10.04.2020, 10:07:30
FotoOlimpik

Świetne wyniki, przyjemny i bardzo skuteczny styl gry, odbudowa atmosfery oraz całego zespołu przyczyniły się do tego, że Hansi Flick został nagrodzony nowym kontraktem.

Przez trzy najbliższe lata przyszłość bawarskiego klubu związana będzie z Hansim Flickiem, który w dowód uznania za świetne wyniki, odbudowę atmosfery itp., został nagrodzony przez bossów „Gwiazdy Południa” kontraktem do końca czerwca 2023 roku.

Ostatnio na temat decyzji monachijczyków wypowiedziało się wiele osób związanych z niemieckim futbolem i nie tylko. 51-letni Stefen Effenberg podziela zdanie swoich kolegów, że zawarcie porozumienia z 55-latkiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które zaowocuje w przyszłości.

‒ Decyzja o przedłużenie kontraktu z Hansim jest absolutnie zrozumiała. Każda inna decyzja byłaby dla mnie zaskoczeniem. Ta decyzja jest dobra dla klubu, jak i dla samego Flicka – napisał legendarny „Effe”.

Effenberg jest również przekonany, że w porównaniu do swojego poprzednika, czyli Niko Kovaca, który przypomnijmy odszedł w listopadzie minionego roku, Hansi Flick posiada wielką przewagę – będzie miał zdecydowanie więcej do powiedzenia w kwestii transferów.

‒ W przypadku planowania kadry, trener powinien mieć swój głos. To on potrzebuje do składu zawodników, którzy pasują do jego filozofii. Musi być pewne porozumienie z bossami, nie ma co do tego wątpliwości – dodał Niemiec.

‒ Niko Kovac miał niewiele do powiedzenia w kwestii transferów. Z kolei Hansi będzie miał więcej do powiedzenia i otrzyma więcej zaufania w przyszłości – podsumował Effenberg.

źródło: Sport Bild / Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)16.04.2020 13:05
Bo mu się należy więcej zaufania, to proste. Zasłużył sobie na to.
10.04.2020 14:20
10.04.2020 13:39
Przede wszystkim Kovac zaufanie miał "na kredyt". Nie przekonywał od początku, w pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo tylko przez to, że BVB dała d***. Flick najpierw dostał możliwość sprawdzenia się, dopiero potem dostał długoterminowy kontrakt. Ma poparcie kibiców, zawodników, legend (Heynckesa i Hitzfelda) wyniki i styl na poparcie swojego kontraktu. Jedyne, co było przeciwko niemu to konflikt z Salihamidziciem. Ale ten został zażegnany przez Kahna. Nadal nie wiemy, co dokładnie dzieje się za kulisami, bo publicznie z kolei Hasan nie ma za wiele do poparcia swojej roboty. Poza oczywiście Daviesem, ale szczerze mówiąc to by było poparcie dla zwykłego scouta, nie dla dyrektora sportowego. No ale cóż, może za kulisami dzieje się coś, co popiera jego pracę.
10.04.2020 11:53
Bayern Flick'a wie czego chce, sami zawodnicy znają oczekiwania swojego trenera, a ten wie czego spodziewa się zarząd od drużyny. Brak niedomówień i żadnych wojenek lub zwalania winy. Za Kovacsa było tak, że zarząd chciał zwycięstw i ofensywnej gry, trener myślał w kategoriach zdobywania punktów bez względu na wartość artystyczną, a każdą porażkę zwalał albo na Brazzo za brak dobrych transferów albo na piłkarzy. Jest różnica...
10.04.2020 11:41
Atmosfera to jest klucz do dobrych wyników, a dopiero inne czynniki :) FCBM!
10.04.2020 11:15
Przede wszystkim jeśli między trenerem a zawodnikami jest chemia, a w tym przypadku jest, to i wyniki są dobre. Wtedy i zarząd inaczej patrzy na trenera, daje mu więcej swobody.
10.04.2020 10:52
Trener bez szatni zawsze poniesie porażkę. Obaj mieli taką samą kadrę, a różnice są widziane na wszystkich płaszczyznach.
10.04.2020 10:33
To działa w dwie strony. Wyniki są dużo lepsze, to i zaufanie jest większe.
10.04.2020 10:13
Nadal uważam że Kovac zmarnował 1.5 roku Bayernowi. Flick póki co jest świetnym trenerem i możemy wiele z nim osiągnąć