DieRoten.pl
Reklama

Eberl: Styl gry nie jest kluczowy przy poszukiwaniach trenera

fot. operations@newsimages.co.uk / Photogenica
Reklama

Od lutego do końca maja bieżącego roku, kibice Bayernu Monachium byli świadkami wielkiej sagi związanej z poszukiwaniami nowego trenera…

Po wielu spekulacjach, nieustannych plotkach i doniesieniach w mediach na całym piłkarskim świecie, koniec końców wybór bawarskiego klubu padł na 38-letniego Vincenta Kompany’ego, który przypomnijmy wcześniej prowadził angielski zespół FC Burnley.

Ostatnio z kolei na temat kwestii poszukiwań nowego szkoleniowca oraz tym, czym należy kierować się w takich „poszukiwaniach” wypowiedział się członek zarządu do spraw sportu w Bayernie Monachium, czyli Max Eberl.

− Co do poszukiwań trenera… Styl gry nie jest kluczowy, nie jest najważniejszym kryterium. Dziś już nie ma takich trenerów, którzy grają tylko z piłką, a bez niej już sobie nie radzą – powiedział Eberl.

− Widzieliśmy to moim zdaniem tylko w przypadku Pepa Guardioli czy Juergena Kloppa, których style gry były zupełnie inne, a teraz stały się bardziej podobne – dodał.

− Każdy trener, którego uwzględnialiśmy w naszych rozważaniach, powinien to wszystko łączyć, również powinien to robić, musi znajdować rozwiązania poza piłką, ale przede wszystkim z piłką – podsumował Max Eberl.

Vincent Kompany oficjalnie swoją pracę rozpocznie 1 lipca, ale jak donoszą niemieckie media, Belg już od pewnego czasu pozostaje w ścisłym kontakcie z kierownictwem sportowym FCB (Freund i Eberl) i bierze udział w planowaniu kadry na sezon 2024/2025.


Źródło: SZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...