DieRoten.pl

Drużyna Tygodnia Kickera: Goretzka wyróżniony

fot. Pod Stadionem
Reklama

Nie dalej jak wczoraj, rozegrano ostatnie spotkania w ramach ósmej kolejki rozgrywek niemieckiej pierwszej Bundesligi w sezonie 2023/2024.

Jeśli mowa o pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, to ekipa prowadzony przez Thomasa Tuchela pokonała w sobotę na wyjeździe FSV Mainz 3:1 – tym samym Bayern utrzymał się na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi.

Co do 8. kolejki, wiele serwisów piłkarskich tradycyjnie podjęło się wyboru jedenastu graczy do Drużyny Tygodnia. Jeśli mowa o dziennikarzach magazynu „Kicker”, to tym razem wyróżniono jednego reprezentanta FCB – Leona Goretzkę.

W przypadku zestawienia za ósmą kolejkę, to najwięcej piłkarzy ma Kolonia – 3. Z kolei Bayer 04 Leverkusen oraz Eintracht Frankfurt po 2. Jednym graczem mogą pochwalić się jeszcze Werder oraz VfB Stuttgart. Pełne zestawienie znajdziecie poniżej.

Drużyna Kolejki w Bundeslidze:

Bramkarz: Michael Zetterer (Werder Brema).

Obrońca: Waldemar Anton (VfB Stuttgart).
Obrońca: Jonathan Tah (Bayer 04 Leverkusen).
Obrońca: Willian Pacho (Eintracht Frankfurt).

Pomocnik: Jeremie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen).
Pomocnik: Leon
Goretzka (Bayern Monachium).
Pomocnik:
Florian Kainz (Kolonia).
Pomocnik:
Luca Waldschmidt (Kolonia).
Pomocnik:
Eric Martel (Kolonia).

Napastnik: Lois Openda (RB Lipsk).
Napastnik:
Omar Marmoush (Eintracht Frankfurt).

Piłkarzem Kolejki przez dziennikarzy „Kickera” został wybrany Jeremie Frimpong z zespołu Bayeru 04 Leverkusen, który zdobył bramkę i zaliczył asystę w starciu z Wolfsburgiem.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...