Drugi mecz, drugie zwycięstwo

Zawodnicy obecni na zgrupowaniu Bayernu rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem Gwiazdy Południa był zespół FC Ismaning. Bawarczycy z kilkoma młodymi zawodnikami rozbił przeciwnika 4:0. Z młodych zawodników debiuty zaliczyli zawodnicy zespołu rezerw: Lukas Raeder (18 lat), David Vrzogić (22 lata), Vladimir Ranković (19 lat), Daniel Wein (18 lat) i dwóch zawodników zespołu U19: Benno Schmitz (17 lat) i Oliver Markoutz (17 lat). Drugi mecz w trykocie Bayernu rozegrał trzeci zawodnik zespołu U19, który strzelił pierwszą bramkę dla pierwszej drużyny Kevin Friesenbichler.

Zobacz skrót tego meczu!

Pierwszą bramkę po akcji Mitchela Weisera strzelił grający na środku ataku 17-letni Olivier Markoutz. Gol z 9. minuty był jedynym trafieniem Bawarczyków w pierwszej połowie. Podopieczni Juppa Heynckesa rozstrzelali się jednak pod koniec spotkania. W 71. minucie po podaniu od Xherdana Shaqiriego bramkę zdobył 18-letni austriacki napastnik Kevin Friesenbichler. 15 minut później swego debiutanckiego gola w barwach Bayernu strzelił Shaqiri. Ostatni gol zdobył Benno Schmitz w 90. minucie. Przy dwóch ostatnich bramkach asystował grający na lewej pomocy David Alaba.

FC Ismaning - FC Bayern 0:4 (0:1)

FC Bayern: Starke (46. Raeder) - Rafinha, van Buyten (46. Rankovic), Dante, Vrzogić (46. Friesenbichler) - Can, Gustavo (73. Wein) - Weiser (62. Schmitz), Alaba, Markoutz - Shaqiri

Widzowie: 2000

Sędzia: Lothar Ostheimer

Bramki: 9. Markoutz (0:1); 71. Friesenbichler (0:2); 86. Shaqiri (0:3); 90. Schmitz (0:4)