Druga porażka Bayernu II

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą siódme oficjalne spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

1. FC Schweinfurt 2:0 (2:0) FC Bayern II

Podobnie jak miało to miejsce kilka dni temu, tak i tym razem piłkarze drugiej drużyny Bayernu Monachium stracili punkty w rozgrywkach bawarskiej ligi regionalnej. Wczorajszego wieczoru podopieczni Martina Demichelisa ponieśli drugą porażkę w sezonie 2022/23.

Zawodnicy bawarskiego klubu w starciu siódmej kolejki ligowej zostali pokonani przez 1. FC Schweinfurt 2:0, choć oczywiście mieli kilka dogodnych okazji, aby strzelić bramkę i wrócić choć z 1 punktem. Na ten moment Angelo Brueckner i spółka zajmują siódme miejsce ze stratą 4 oczek do lidera z Vilzing.

− Schweinfurt był znacznie bardziej agresywny wobec piłki. Mam nadzieję, że mój bardzo młody skład wiele wyniósł z tego meczu. Niestety, zrobiliśmy tym razem krok do tyłu, a nie do przodu. Wyrazy uznania dla całej drużyny Schweinfurtu, która była lepszym zespołem – powiedział po meczu trener Demichelis.

Gospodarze wzorowo rozpoczęli mecz z Bayernem II – w drugiej minucie spotkania na 1:0 strzelił Schwarzholz, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Jabiriego. Zaledwie dwie minuty później powinno być 1:1, ale Ranos nie był w stanie pokonać golkipera Schweinfurtu. Monachijczycy co prawda próbowali przejąć kontrolę nad spotkaniem, ale ich rywal grał bardzo odważnie i w rezultacie w 22. minucie Kraus strzelił na 2:0… Goście z Monachium próbowali odpowiedzieć, ale próby Copado i Zvonarka nie stanowiły większego zagrożenia. W drugiej połowie gra FCB II wyglądała już lepiej – w 51. minucie bliski gola kontaktowego był Janitzek, ale próba zakończyła się niepowodzeniem. Po godzinie gry podopieczni Demichelisa wypracowali najlepszą okazję w meczu, ale piłka po uderzeniu Copado przeleciała tuż nad poprzeczką. Pod koniec meczu w spojenie bramki trafił jeszcze Kern. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i „Bawarczycy” ponieśli drugą porażkę w tym sezonie.

Bayern II: Schenk - Herold (83’ Aitamer), Janitzek, Tikvic, Brueckner (61’ Kehl) - Aydin, Kern - Lee (61’ Kraetzig), Zvonarek - Copado (61’ Kabadayi), Ranos.

Bramki: 1:0 Schwarzholz (2’), 2:0 Kraus (22’).

Podopieczni Martina Demichelisa na regenerację, analizę porażki oraz przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli niewiele czasu, albowiem już we wtorek Bayern II czeka kolejny wyjazd – dokładnie o 19:00 monachijczycy zagrają z ekipą TSV Buchbach.

Źródło: FCB.de / Własne