Druga drużyna FCB rozkręca się!

Choć do rozpoczęcia rozgrywek ligowych w 1. Bundeslidze pozostało jeszcze sporo czasu, to druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą drugi mecz w lidze regionalnej.

Druga drużyna bawarskiego klubu pod wodzą nowego trenera – Holgera Seitza – nie zwalnia tempa i po bardzo udanej inauguracji sezonu 2018/19, rozprawiła się z kolejnym rywalem. Tym razem monachijczykom przyszło mierzyć się z FC Ingolstadt II.

Ostatecznie „Bawarczycy” pokonali swoich rywali 2:0, zaś kolejny świetny występ zaliczył Kwasi Okyere Wriedt. Podopieczni Seitza zaczęli z wysokiego C, aplikując rezerwom Ingolstadt bramkę już w pierwszej minucie spotkania. Strzelcem bramki nie kto inny, a wspomniany wcześniej Wriedt.

Mimo szybko zdobytej bramki rywalizacja była bardzo wyrównana – nie brakowało sytuacji bramkowych po obu stronach. Mimo wszystko na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry dublet skompletował 24-letni Ghańczyk.

Tak jak się spodziewaliśmy był to trudny rywal i skomplikowany dla nas mecz. Ingolstadt znacznie utrudniał nam grę – powiedział trener Holger Seitz.

− Najważniejsze jest jednak to, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale było kilka momentów w spotkaniu, które wymagają od nas poprawy i dalszej pracy. W nadchodzących tygodniach będziemy nad tym pracować intensywnie – podsumował trener FCB II.

Podobnie jak kilka dni temu w meczu przeciwko Eichstatt – Holger Seitz – wystawił taką samą jedenastkę, lecz tym razem monachijczycy wystąpili w systemie 3-4-3. W bramce zagrał oczywiście Christian Fruechtl, zaś blok obronny tworzyli Nicolas Feldhahn, Paul Will (nowy nabytek) oraz Jonathan Meier.

Na skrzydłach mogliśmy oglądać duet Resul Tuerkkalesi oraz Derrick Koehn. W środku pomocy grali z kolei Maximilian Welzmueller i Adrian Fein. Linię ofensywną podobnie jak ostatnio tworzyło trio Wooyeong Jeong, Otschi Wried oraz Alexander Nollenberger.

Oprócz zwycięstwa, bardzo ważną informacją jest fakt, iż w drugiej połowie na boisku zameldował się utalentowany 17-latek – Batista Meier – który uchodzi za jeden z największych talentów FCB ostatnich kilku lat.

W związku z nadchodzącym „Audi Summer Tour”, gdzie uda się wielu młodych piłkarzy z drugiej drużyny Bayernu, amatorzy bawarskiego klubu będą pauzować przez 2,5 tygodnia. Kolejne spotkanie podopieczni Holgera Seitza rozegrają 5 sierpnia przeciwko FC Illertissen.

FC Ingolstadt II 0:2 (0:1) FC Bayern II

Bramki: 0:1 Wriedt 1’, 0:2 Wriedt 82’

Bayern II: Fruechtl - Feldhahn, Will, Meier - Tuerkkalesi, Welzmueller, Fein (75’ Senkbeil), Koehn - Jeong (88’ Mayer), Wriedt, Nollenberger (64’ Batista Meier)