Dreesen: To wspaniałe uczucie awansować do półfinału

Przed dwoma dniami swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach Champions League rozegrali piłkarze ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Jak już informowaliśmy kilkukrotnie, klub ze stolicy Bawarii w ramach rewanżowego starcia ćwierćfinału Ligi Mistrzów pokonali w ubiegłą środę drużynę Aresnalu – pojedynek na Allianz Arenie w Monachium zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść FCB.

Tradycyjnie już po ostatnim gwizdku, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze, trenerzy oraz szefowie obu klubów. Jeśli mowa o Bayernie, to swoje zdanie wyraził przede wszystkim prezes monachijczyków, czyli Jan-Christian Dreesen, który nie ma wątpliwości, że zespół Tuchela zasłużył na awans.

− To wspaniałe uczucie. Ostatni raz graliśmy w półfinale cztery lata temu. Mecz w Londynie dał nam dobrą pozycję wyjściową – powiedział Dreesen.

− W pierwszej połowie nie było tak naprawdę żadnych szans dla żadnej ze stron. Ale w drugiej połowie myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Byliśmy bardziej agresywni i mieliśmy lepsze okazje – podsumował Jan-Christian Dreesen.

CO do kolejnego etapu rozgrywek, to mistrzowie Niemiec zmierzą się w ramach półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Pierwszy mecz w Monachium zaplanowano na 30 kwietnia, zaś rewanż w stolicy Hiszpanii odbędzie się 8 maja.