DieRoten.pl

Dorsch: Thiago był moim wzorem w Bayernie

24.07.2021, 08:49:33
Photogenica

Jednym z piłkarzy akademii Bayernu, z którym przed laty wiązało się wielkie nadzieje był między innymi grający na pozycji środkowego pomocnika Niklas Dorsch.

Mimo wszystko w lipcu 2018 roku Niklas zdecydował się opuścić Monachium, jako że nie widział dla siebie miejsca w Bayernie (grał wówczas dla rezerw i otrzymał tylko jedną szansę w pierwszym zespole). Z perspektywy czasu można powiedzieć, że Dorsch postąpił najlepiej jak mógł, albowiem stopniowo zdobywał doświadczenie w Heidenheim i KAA Gent, po czym tego lata dołączył do Augsburga.

Ostatnio 23-latek udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker”, w którym odniósł się do wielu różnych tematów ‒ jak można było się spodziewać, część z nich dotyczyła bawarskiego klubu.

‒ To było brutalnie pomocne dla mojego rozwoju. Oczywiście na początku, jako młody piłkarz nie jest Ci łatwo. Rozglądasz się po szatni i widzisz wielkie gwiazdy na lewo i prawo. Trochę to trwało, ale chłopcy dobrze Cię tam przyjmą ‒ powiedział Dorsch.

W tej samej rozmowie nowego pomocnika Augsburga zapytano również, kto w trakcie jego przygody z Bayernem Monachium był dla niego wzorem do naśladowania. Niklas bez chwili zawahania wskazał na Thiago Alcantarę.

‒ Thiago zawsze był zawodnikiem, na którym się wzorowałem i od którego chciałem się wiele nauczyć. To piłkarz absolutnej klasy światowej. Oczywiście chciałbyś znaleźć się w tym miejscu też. Widziałem z bliska jego grę ‒ mówił dalej..

‒ Ta jego elegancja z piłką, sposób radzenia sobie z piłką i poruszanie się w przestrzeniach. Nie patrząc, wie co się dzieje za jego plecami. Takie umiejętności nie są często spotykane w futbolu. Thiago potrafi doskonale wykorzystać swoje dary ‒ podsumował Niklas Dorsch.

źródło: Kicker.de
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)07.08.2021 13:02
Szkoda że odszedł, choć wolałem w środku pola Leona i Josha, ale czasem grali we trójkę. A już na pewno byłby zbawienny w poprzednim sezonie, gdy w kluczowym momencie zniszczyły nas kontuzje.
24.07.2021 23:24
Czemu słaby? uważam że Tiago był dobrym graczem i było mi szkoda gdy odchodził.
24.07.2021 13:37