DieRoten.pl

DFL planuje wpuścić kibiców na stadiony w przyszłym sezonie

23.06.2020, 09:03:35
Photogenica

Jeśli mowa o sezonie 2019/20 w niemieckich rozgrywkach (1. Bundesliga, 2. Bundesliga oraz Puchar Niemiec), to powoli dobiega on końca (oficjalnie 4 lipca).

Sezon 2019/20 lada moment dobiegnie końca, jednakże za kulisami planuje się już nadchodzącą kampanię 2020/21 – nie inaczej jest w przypadku Niemieckiego Związku Piłki Ligowej.

Niewykluczone, że już we wrześniu/październiku na trybuny (przynajmniej częściowo) powrócą kibice. Niedawno prezes DFL, czyli Christian Seifert potwierdził, że prowadzone są już rozmowy z odpowiednimi organami władzy w Niemczech.

− Pożądaniem wszystkich klubów w Niemczech jest rozpocząć przyszły sezon z kibicami na trybunach – powiedział Seifert.

− Prowadzimy intensywne rozmowy z Federalnym Ministerstwem Pracy i Federalnym Ministerstwem Zdrowia. Oba wymagają jednak chęci dostosowania się, a być może i zmiany planów – podsumował prezes DFL.

Pewnym jest, że koniecznym będzie wprowadzenie oraz przestrzeganie konceptu higienicznego także przez kibiców. Seifert dodał jeszcze, że ponadto należy opracować plan stopniowego przyjmowania fanów na stadiony.

źródło: DFL / Sky / TZ
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama01.07.2020 11:19
Kiedyś to się musi stać.
23.06.2020 16:28
Ciężko powiedzieć jaka sytuacja będzie jesienią ale nie wyobrażam sobie by start nowego sezonu odbył się przy pustych trybunach.
23.06.2020 11:35
Obecnie w Niemczech wskaźnik zarażania wynosi ponad 2 więc ciężkie rozmowy ich czekają. Kiedyś trzeba będzie wrócić do pełnej normalności ale to stopniowy i dluuuugi proces się zanosi. Dzisiaj to wróżenie z fusów. Czuję,że po wakacjach jak ludzie się zaczną znowu przemieszczać, mieszać to będzie niezła korona jazda;-)
23.06.2020 09:19
Na przykładzie ekstraklapy widać jak kibicie będę przestrzegać konceptu higienicznego. Wiem, że w Niemczech odpowiedzialność oraz dyscyplina jest większa niż Polsce, ale mimo wszystko nie liczyłbym na cuda.

reklama