DieRoten.pl

DFB przekazało 100 tysięcy euro na pomoc ukraińskim dzieciom

02.03.2022, 08:43:14
Photogenica

Cały świat sportu stara się jak może i w miarę swoich możliwości wspiera Ukrainę, która tydzień temu została zaatakowana przez Władimira Putina i Rosję.

Na przestrzeni kilku ostatnich dni, swoje wsparcie i liczne darowizny przekazali sportowcy z całego świata. Tym razem pomocną dłoń wyciągnął także Niemiecki Związek Piłki Nożnej.

DFB poprzez swoje dwie fundacje przekazało łącznie 100 tysięcy euro na pomoc dla dzieci i młodzieży z całej Ukrainy. Darowizna została przekazana organizacji misyjnej dla dzieci „Die Sternsinger”, która od piątku zbiera fundusze. Ostatnio do całej sprawy odniósł się kapitan Bayernu i niemieckiej kadry, czyli Manuel Neuer.

− Dla nas wszystkich w drużynie narodowej wielką troską jest niesienie pomocy w tej palącej potrzebie. Nasze myśli są z ludźmi na Ukrainie – powiedział Neuer.

− To bardzo ważne, aby dostarczyć niezbędną pomoc dla wszystkich, którzy tego potrzebują – podsumował Manuel Neuer.

Należy podkreślić, że kapitan Bayernu i niemieckiej reprezentacji narodowej pełni funkcję przewodniczącego Rady Powierniczej Fundacji „Die Mannschaft”, która angażuje się w wiele społecznych kampanii i projektów – w tym na rzecz Ukrainy.

źródło: Sport1 / DW

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)02.03.2022 20:28
02.03.2022 19:24
02.03.2022 12:45
Niestety czasy Merkel się skończyły, SPD od zawsze jest bardziej miękkie i umoczone w interesy z Rosją. Dziwi mnie i tak skala sankcji jakie udało się wprowadzić