Debiut Mullera w reprezentacji

Reprezentacja Niemiec rozpoczęła ten rok od porażki. 99 dni przed turniejem w RPA zespół prowadzony przez Joachima Löwa uległ Argentynie 0-1 na Allianz Arena. Bramkę dla gości zdobył w 45 minucie Gonzalo Higuain.

„To był dobry test przeciwko dobrej drużynie. Argentyna grała bardzo dobrze i pewnie operowała piłką” – mówi Bastian Schweinsteiger, jeden z wielu Bawarczyków w kadrze niemieckiej. Swój debiut w tym spotkaniu miał Thomas Muller, który to zapisał się na kartach historii jako 78 gracz Bayernu grający w kadrze narodowej.

„To wspaniałe uczucie grac w takim meczu i do tego jeszcze u siebie w domu. Szkoda, ze nie wystarczyło na więcej” – powiedział 20 latek, który do 67 minuty gdzie został zmieniony grał dobrze. „Myślę, że nie wypadłem najgorzej”. Za Mullera na boisku pojawił się Toni Kroos, który to również zanotował swój debiut w reprezentacji Niemiec.

Obok Mullera i Schweinsteigera w wyjściowej jedenastce pojawili się również Philipp Lahm oraz Miroslav Klose, który to po przerwie ustąpił miejsca Mario Gomezowi. Jednak napastnicy Niemiec byli bezradni przeciwko agresywnie grającej obronie Argentyny.