DieRoten.pl
Reklama

De Ligt: Mistrzostwo? Zawsze musimy wierzyć

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

Jeśli mowa o obecnej sytuacji w tabeli niemieckiej 1. Bundesligi, to pierwsze miejsce od wielu tygodni zajmuje ekipa Bayeru 04 Leverkusen.

Po rozegraniu 26 dotychczasowych kolejek ligowych, ekipa Bayeru 04 zajmuje pierwszą lokatę z dorobkiem 70 punktów. Jeśli zaś mowa o drugim miejscu, to plasuje się tam Bayern Monachium który może pochwalić się 60 oczkami. Podium zamyka z kolei VfB Stuttgart (56).

Jak łatwo policzyć, do końca sezonu ligowego 2023/2024 pozostało już raptem 8 kolejek i choć zdecydowana większość ekspertów jest przekonana, że to „Aptekarze” sięgną po mistrzostwo, to nadzieja w Monachium nie została jeszcze porzucona – w tytuł wierzy nadal Matthijs de Ligt.

− Zawsze musimy wierzyć. Ale oczywiście jesteśmy też realistami - jesteśmy teraz dziesięć punktów za Leverkusen i oni musieliby najpierw stracić dziesięć punktów. A my musimy wygrać wszystko. Ważne jest, abyśmy patrzyli tylko na siebie i wygrywali własne mecze! – powiedział de Ligt.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem „Bilda”, holenderskiego defensora rekordowego mistrza Niemiec zapytano również o nadchodzący mecz z Borussią Dortmund.

− To dla nas bardzo ważny mecz z Dortmundem. Mają dobry zespół. Mam nadzieję, że znów uda nam się wygrać – podsumował Matthijs de Ligt.


Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...