DieRoten.pl
Reklama

De Ligt: Mam nadzieję, że długo zostanę w Bayernie

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

Rok temu do klubu ze stolicy Bawarii trafił Matthijs de Ligt, który wcześniej reprezentował barwy włoskiej ekipy Juventusu.

Holenderski stoper bardzo szybko odnalazł się w nowym miejscu i błyskawicznie zdobył serca fanów, notując wiele ważnych interwencji w pojedynkach na krajowym i europejskim podwórku. Mając na uwadze sezon 2022/23, wielu kibiców i ekspertów nie ma wątpliwości, że Matthijs był jednym z trzech najlepszych graczy w całym Bayernie.

Dziś z kolei na niemieckim portalu „Sport1” ukazał się obszerny wywiad z de Ligtem, który poruszył między innymi minioną kampanię. Reprezentant Holandii stwierdził również, iż ma nadzieję na bardzo długi pobyt w bawarskim klubie i reprezentowanie FCB przez wiele kolejnych lat.

− W każdym razie mam nadzieję, że będę mógł zostać na bardzo długo w Bayernie. Mam bardzo dobre odczucia z tym zespołem i mogę w pełni identyfikować się z nim i klubem. Jestem bardzo szczęśliwy, że przeszedłem do Bayernu – powiedział de Ligt.

− Ocena sezonu? Dałbym 2-. Ponieważ, niestety, jako drużyna nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać i wliczam w to siebie. Powiedziałbym, że przez ten rok w Bayernie wiele się nauczyłem i rozwinąłem jako zawodnik i jako osoba – dodał.

− Niemniej jednak wciąż jest miejsce na poprawę. Samo zdobycie jednego tytułu nie jest ambicją Bayernu. I ja się z tym zgadzam. Wiemy, że stać nas na więcej i to właśnie musimy pokazać w tym sezonie – podsumował Matthijs de Ligt.

W sezonie 2022/23, holenderski stoper wystąpił w sumie w 43 spotkaniach o stawkę (licząc krajowe i europejskie podwórko). Matthijs spędził na boiskach łącznie 3390 minut, zaś jego dorobek w tym czasie to 3 bramki oraz 1 asysta.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...