De Ligt: Łatwo jest winić Manu...

Sezon 2023/24 w przypadku pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec dobiega już nieuchronnie końca. FCB pozostały już tylko 2 mecze do rozegrania.

Z kolei w ubiegłą środę „Bawarczycy” pożegnali się z Ligą Mistrzów, ponosząc porażkę 1:2 z Realem Madryt (w dwumeczu madrycki klub zwyciężył 4:3).

Co do przebiegu gry oraz odpadnięcia z Champions League, na łamach niemieckiej stacji „DAZN” wypowiedział się grający w środku obrony Matthijs de Ligt. Holender wskazał również na Manuela Neuera, biorąc go w obronę za błąd, który popełnił przy golu na 1:1.

− Myślę, że widzieliśmy to jak okrutny jest futbol dziś wieczorem. Myślę, że zagraliśmy solidne 90 minut, bardzo dojrzale, kompaktowo i broniliśmy naprawdę dobrze. Mieliśmy też naprawdę duże szanse, aby coś stworzyć i być może to była jedyna rzecz, której zabrakło. To dobrze, gdy grasz w ten sposób tak długo przeciwko Madrytowi, na Estadio Santiago Bernabéu, ale to wstyd, gdy - tak jak często przeciwko Realowi Madryt - oddajesz mecz – powiedział de Ligt.

− Łatwo jest wskazać błąd Manu, ale widziałem też obronę w pierwszej połowie, po dośrodkowaniu Viniciusa - to była światowej klasy obrona. To samo dotyczy jego obron w drugiej połowie. Ale takie rzeczy się zdarzają. To także część piłki nożnej. To po prostu pech – podsumował Matthijs de Ligt.

Przypominamy zarazem, że ekipa rekordowego mistrza Niemiec swoje kolejne spotkanie rozegra w najbliższą niedzielę – rywalem zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela będzie VfL Wolfsburg. Początek boju na Allianz Arenie zaplanowano o 17:30.