DieRoten.pl
Reklama

De Ligt: Chcę odzyskać formę z Ajaxu

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

Choć kilka tygodni temu wiele źródeł sugerowało, że Bayern nie pozyska nikogo nowego w miejsce Niklasa Suele, to ku zaskoczeniu kibiców, monachijczycy ściągnęli Matthijsa de Ligta.

Holenderski stoper trafił do bawarskiego klubu za łączną sumę 77 milionów euro, na którą składa się 67 milionów euro stałej opłaty (płatnej w czterech rocznych ratach) plus 10 milionów euro w różnych bonusach i zmiennych.

Nie dalej jak dziś, Matthijs de Ligt na łamach holenderskiego „De Telegraafa” udzielił obszernego wywiadu, w którym odniósł się do swojego transferu, różnic między Bayernem a Juventusem oraz swoich planów. 23-latek przyznał, że jednym z jego celów jest odzyskać formę i poziom, który reprezentował wcześniej w Ajaxie.

− Musiałem przyzwyczaić się do nowej sytuacji po moim transferze z Juventusu do Bayernu. Świetnie się bawiłem w Juventusie. Nie mówię tego teraz w żaden negatywny sposób, ale w Juve gra się zupełnie inny styl piłki. Teraz w Bayernie, ze względu na pressing i ciągłe pojedynki na boisku, jest bardzo fizycznie i intensywnie. We Włoszech jest z kolei więcej szachów, gra się bardziej taktycznie – powiedział De Ligt.

− Widzę podobieństwa w Ajaxie i Bayernie. Schreuder był asystentem Erika ten Haga w Ajaxie, a wcześniej prawą ręką Juliana Nagelsmanna. Czuję się bardzo dobrze z ćwiczeniami Schreudera i Ten Haga, a teraz Nagelsmanna, ponieważ zawsze trzeba myśleć – mówił dalej.

− W Bayernie chcę teraz odzyskać poziom i formę z Ajaxu. Ponadto gra dla Bayernu może mi pomóc ze względu na reprezentację narodową. Styl gry Nagelsmanna jest znacznie bliższy temu, czego Louis van Gaal wymaga od swoich obrońców – bronić wysoko, wywierać pressing wysoko, uzupełniać się i grać do przodu. Moim zdaniem ten transfer wyjdzie mi tylko na dobre – dodał.

Nie jest również żadną tajemnicą, że przed swoim transferem do Bayernu, Matthijs rozmawiał z kilkoma Holendrami, którzy sami mieli okazję grać dla FCB. Co prawda De Ligt nie prosił o radę swojego selekcjonera Louisa van Gaala, ale ten mimo wszystko zawsze opowiadał mu o bawarskim klubie w samych superlatywach.

− Nie prosiłem go o radę, ale rozmawialiśmy o tym transferze. Louis zawsze mówił same dobre rzeczy o FCB i powiedział mi, że świetnie się bawił jako trener Bayern – podsumował Matthijs de Ligt.

Źródło: De Telegraaf
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...