DieRoten.pl
Reklama

Davies zagrał w charytatywnym meczu gwiazd

fot.
Reklama

Nie jest żadną tajemnicą, że Alphonso Davies z racji na swoją historię i trudne dzieciństwo, bierze udział w licznych kampaniach społecznych i charytatywnych.

Wystarczy wspomnieć, że od dłuższego czasu Kanadyjczyk jest ambasadorem UNHCR (Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców), gdzie 21-latek działa bardzo aktywnie i często bierze udział w różnych projektach.

Choć Alphonso Davies przebywa obecnie na zasłużonym urlopie po niezwykle wymagającym sezonie 2021/22 i niedawnej przerwie reprezentacyjnej, to w ubiegły weekend defensor Bayernu zagrał w meczu charytatywnym dwóch legend – Roberto Carlosa oraz Ronaldinho.

Miejscem spotkania zatytułowanego „The Beautiful Game by R10 and RC3” był DRV PNK Stadium w Fort Lauderdale na Florydzie. Warto wspomnieć, że na boisku znalazło się również wiele innych legend piłkarskich jak chociażby Cafu, Stoiczkow, Rivaldo, Zamorano, Deco czy też Kluivert.

Ostatecznie drużyna Roberta Carlosa zwyciężyła 12:10, zaś „Phonzie” jako członek tego zespołu strzelił jedną z bramek.

− Dla mnie gra z nimi była najlepsza. Możliwość spotkania przyjaciół, zawodników, których zawsze oglądasz w telewizji, możliwość sprowadzenia ich tutaj - co było trudne, ponieważ każdy zawodnik miał swój własny harmonogram, niektórzy byli na wakacjach, inni myśleli o swoich kontraktach. To było wspaniałe – powiedział po meczu Carlos.

Źródło: Twitter
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...