Davies nie zagra z Benfiką?

Bayern Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie ligowe w ramach sezonu 2021/22. Dzisiejszego późnego popołudnia monachijczykom przyszło mierzyć się z Bayerem 04.

Mistrzowie Niemiec rozegrali bardzo dobre zawody, a zwłaszcza w pierwszej połowie, w trakcie której strzelili swoim rywalom z Leverkusen aż pięć bramek. W drugiej połowie monachijczycy również mieli sporo okazji, ale ostatecznie mecz na BayArenie zakończył się wynikiem 5:1.

Niestety, ale tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, boisko był zmuszony opuścić Alphonso Davies, którego zastąpił Josip Stanišić.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej, na temat sytuacji zdrowotnej kanadyjskiego defensora wypowiedział się Julian Nagelsmann, który podkreślił, że „Phonzie” miał szczęście. Niemniej jednak jego występ w starciu Ligi Mistrzów z Benfiką stoi pod znakiem zapytania.

− Phonzie poczuł ból w udzie, więc nie chcieliśmy podejmować żadnego ryzyka. Po pierwszych wykonanych badaniach, nasz lekarz powiedział, że miał szczęście – powiedział Nagelsmann.

− Jeśli to jednak nadwerężenie, to mimo wszystko będzie miał ciężko, aby zdążyć na mecz z Benfiką. Musimy poczekać i upewnić się, czy będzie gotowy – podsumował trener FCB.