DieRoten.pl

Davies: Flick jest naszym dobrym mentorem

07.10.2020, 11:40:52
FotoOlimpik

Już za niespełna cztery tygodnie minie dokładnie rok, odkąd nowym trenerem klubu ze stolicy Bawarii został Hansi Flick, który zastąpił na tym stanowisku Niko Kovaca.

O pracy Hansiego Flicka można powiedzieć wiele dobrego – w końcu 55-latek w przeciągu ostatnich miesięcy zdobył wraz ze swoimi podopiecznymi pięć tytułów: mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Superpuchar Niemiec.

Ostatnio w obszernym wywiadzie na temat swojego trenera wypowiedział się Alphonso Davies, który dał jasno do zrozumienia, iż Hansi zawsze ma czas dla każdego i jest dobrym mentorem dla swoich zawodników.

− Hansi Flick jest dobrym mentorem, rozmawia z każdym bez wyjątku, zwłaszcza z młodymi. Pragnie, aby każdy się rozwijał. Fakt, że jest tutaj trenerem, jest dobre dla całego klubu. Jest przyziemnym człowiekiem, sam był piłkarzem, więc wie przez co przechodzą piłkarze powiedział Alphonso Davies.

− On zdaje sobie sprawę jak nam piłkarzom jest ciężko grać, zwłaszcza z tak napiętym terminarzem. Gramy co 3 dni i nikomu nie jest łatwo. To wielki dar i błogosławieństwo, że Hansi jest tutaj dla nas – piłkarzy – mówił dalej.

W tej samej rozmowie Davies nie szczędził też pochwał pod adresem swojego kolegi klubowego, czyli Roberta Lewandowskiego, który przed tygodniem został wybrany nie tylko Najlepszym Napastnikiem Roku, ale i również Piłkarzem Roku w Europie.

− Lewandowski strzela dla zabawy, to wielki piłkarz. Najbardziej zdenerwowało nas to, że nie zdobędzie Złotej Piłki. To był jego rok, wygrał wszystko i był najlepszym strzelcem. Czerpię od niego mentalność i wolę pracy, aby stawać się lepszym i pomagać drużynie wygrywać – podsumował Kanadyjczyk.

źródło: Sky / TZ / Transfermarkt

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)08.10.2020 13:39
Hansi to był nasz najlepszy transfer :-),
07.10.2020 17:19
I niech tak dalej pozostanie.
07.10.2020 12:04
Nasza czarna perełka.