Dante strzela i wygrywa, zwycięstwo Hiszpanii bez Javiego

Dzisiaj w nocy w Miami reprezentacja Brazylii zmierzyła się z kadrą narodową Hondurasu w meczu towarzyskim. Podopieczni Luisa Felpie Scolariego rozgromili swojego rywala 5:0, chociaż do przerwy prowadzili tylko po bramce Bernarda (22.). Strzelaninę po zmianie stron rozpoczął brazylijaki obrońca Dante, który po dośrodkowaniu Neymara strzałem głową pokonał bramkarza rywali (55.). Następnie do siatki trafiali Maicon (66.), Willian (70.) oraz Hulk (74.).

Nadmienić trzeba, iż po zejściu z boiska Davida Luiza to właśnie obrońca bawarskiego zespołu otrzymał opaskę kapitana. Dante rozegrał pełne 90 minut, tak samo jak jego były kolega z drużyny Luiz Gustavo, który także pokazał się z dobrej strony. Bramkę Bawarczyka można zobaczy, klikając TUTAJ.

Hiszpania bez Martineza
Kadra narodowa Hiszpanii pokonała Gwineę Równikową 2:1 po golach Santiego Cazorli (12.) oraz Juanfrana (42.). Bramki podopiecznych Vincente del Bosque rozdzieliło tylko jedno trafienie Jimmy'ego Bermudeza (37.). Na boisku w tym meczu nie pojawił się Javi Martinez, który na treningu przed tą potyczką doznał urazu w starciu z pomocnikiem FC Barcelona Pedro.