Damska drużyna w finale Pucharu Niemiec

W ślady męskiej drużyny poszły podopieczne trenera Thomasa Wörle, które pokonały w półfinale drużynę Hamburgera SV aż 5:2 (4:1). 12 maja w Kolonii damska drużyna Bayernu stanie przed szansą zdobycia pierwszego Pucharu Niemiec w historii klubu. W finale zmierzą się z obrończyniami tytułu 1.FFC Frankfurt

Piłkarki z Monachium od pierwszych minut ruszyły do ataku, a wynik w 2. minucie otworzyła Nicole Cross. Rywalki odpowiedziały bardzo szybko, bo już w 5. minucie cieszyły się z remisu po golu Marie Louise Bagehorn. Ich radość nie trwała jednak długo, ponieważ minutę później kolejny raz do siatki trafiła Cross. Przed przerwą wynik podwyższyła dwukrotnie Sarah Hagen i kontrolujące spotkanie piłkarki Gwiazdy Południa schodziły na przerwę z trzybramkową przewagą.

Druga połowa była również w całości kontrolowana przez piłkarki ze stolicy Bawarii. W 75. minucie hattricka skompletowała Hagen, zaś wynik w doliczonym czasie gry ustaliła Aferdita Kameray.

"Mamy zamiar zrobić wszystko, aby taki piękny scenariusz powtórzył się w finale. To nie wszystko na co nas stać, choć i tak jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnięć." powiedziała koordynator damskiej sekcji piłkarskiej, Karin Danner

FC Bayern - Hamburger SV 5:2 (4:1)

FC BAYERN: Längert - Huyleur, Wenninger, De Pol, Baunach - Feiersinger (76. Rudelic), Schnaderbeck, Cross (86. Wörle), Bürki (73. S. Banecki) - Hagen, Bachor

Hamburger SV: Weech - Hepner, Brüggemann, Haye, Simon - Schubert (45. Timmermann), Bagehorn, Ewers, Sälander - Kamaraj, Wich (45. Schocknecht)

Sędzia: Monique Elsner (Duisburg)

Widzowie: 1482

Bramki: 1:0 Cross (2.); 1:1 Bagehorn (5.); 2:1 Cross (6.); 3:1 Hagen (27.); 4:1 Hagen (45.); 5:1 Hagen (75.); 5:2 Kameray (90+1.)