Czwarty sparing - czwarte zwycięstwo

.Bayern Monachium rozegrał dzisiaj czwarty, a zarazem ostatni mecz towarzyski w przerwie zimowej. Po pojedynku z FC Basel drużyna prowadzona przez Juppa Heynckesa ograła zespół z 3. ligi SpVgg Unterhaching 2:0. Zwycięstwo Bawarczykom dały trafienia Claudio Pizarro (11.) oraz Mario Gomeza (68.).

Pierwsza groźniejsza akcja FCB przyniosła utytułowanemu klubowi prowadzenie - Arjen Robben przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a tam z odległości 5 metrów Pizarro skierował do bramki głową.

Bawarczycy nie zamierzali odpuszczać, ale swoich okazji nie potrafili wykorzystać Gomez (15.), Robben (16., 38.) oraz peruwiański snajper (24.). Doskonałą okazję na gola miał Xherdan Shaqiri, ale Szwajcar niestety spudłował (31.).

Po przerwie pierwszy raz Bawarczykom zagrozili przeciwnicy za sprawą Dominika Rohrackera (48.), ale Tom Starke stanął na wysokości zadania. Bardzo bliscy podwyższenia wyniku byli Gomez (64.) i Robben (67.), ale ta sztuka udała się reprezentantowi Niemiec dopiero w 68. minucie - Super Mario umieścił futbolówkę w siatce po doskonałym zagraniu Shaqiriego. Warto wspomnieć, iż w tej potyczce doszło do niezwykłego pojedynku - Bastian Schweinsteiger zagrał przeciwko bratu, Tobiasowi.

Jedynym minusem tego sparingu była sytuacja z 72. minucie - po ataku właśnie na Tobiasa Luiz Gustavo otrzymał czerwoną kartkę.

SpVgg Unterhaching - FC Bayern 0:2 (0:1)