DieRoten.pl
Reklama

Czterech juniorów FCB reprezentuje Niemcy na MŚ U-17

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Pod koniec zeszłego tygodnia (10 listopada w piątek) rozpoczął się kolejny turniej mistrzostw świata w piłce nożnej. Tym razem mowa o reprezentacjach do lat 17.

Na trwającym mundialu wyróżnić możemy przede wszystkim reprezentację narodową Niemiec do lat 17, czyli aktualnych mistrzów Europy U-17, którzy są również postrzegani jako jedni z głównych faworytów do złota na mistrzostwach świata w Indonezji.

Warto wspomnieć, że wśród graczy powołanych przez Christiana Wuecka możemy wyróżnić czterech reprezentantów Campusu FCB, a będąc dokładniejszym mowa o takich zawodnikach jak:

− Max Schmitt (bramkarz, FCB U-19)
− Maximilian Hennig (lewy obrońca, FCB U-19)
Kurt Rueger (środkowy pomocnik, FCB U-19)
− Robert Ramsak (napastnik, FCB U-19)

Tym samym Bayern może pochwalić się największą liczbą swoich piłkarzy w drużynie narodowej Niemiec na mundialu w Indonezji. Szczególnie zadowolony z szansy dla wychowanków FCB jest Halil Altintop, czyli dyrektor sportowy Campusu.

− Cieszymy się, że nasi czterej chłopcy zostali powołani na mistrzostwa świata w Indonenzji. Zdobędą tam cenne doświadczenie dla swojej przyszłej kariery – powiedział Altintop.

− Fakt, że Bayern dostarczył do drużyny najwięcej zawodników ze wszystkich klubów, jest kolejnym dowodem na udaną pracę z młodzieżą w Campusie. Życzymy trenerowi Christianowi Wueckowi i jego drużynie udanego turnieju – podsumował Halil Altintop.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...