DieRoten.pl

Coman: W Bayernie nigdy nie odpuszczamy, to imponujące

fot.
Reklama

Nie tak dawno temu w obszernym wywiadzie dla francuskiego „Onze Mondial” swojego głosu użyczył skrzydłowy klubu ze stolicy Bawarii − Kingsley Coman.

Kilkukrotny mistrz Niemiec w trakcie rozmowy z dziennikarzem odniósł się między innymi do woli zwyciężania w Bayernie Monachium. Francuz nie ukrywa, iż jest to imponująca postawa, zaś FCB nawet mimo wysokiego prowadzenia, zawsze dąży do strzelenia kolejnych bramek.

Ponadto Kingsley Coman poruszył także temat zdobytej w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów, nastawienia monachijczyków oraz nieustannych porównań jego osoby do legendarnego skrzydłowego „Gwiazdy Południa” − Francka Ribery'ego.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia skrzydłowy bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Kingsley Coman na temat:

...woli zwyciężania w Bayernie:

„...Zanim podpisałem kontrakt z Bayernem, już wtedy zdawałem sobie sprawę, że to wielki klub, gdzie ważna jest kultura zwyciężania, jednak nie miałem pojęcia, że jest to tutaj aż tak ważne. To jest coś szalonego. Wiem, że wszystkie wielkie kluby chcą wygrywać, ale w Bayernie jest to jeszcze bardziej widoczne. Nawet gdy prowadzimy 2:0 lub 3:0, nastawienie zawodników jest takie samo, jak gdyby było 0:0. Wiele wielkich drużyn ma tendencję do odpuszczania, rozluźniania się. W Bayernie, dopóki mecz się nie skończy, dopóki możemy jeszcze strzelić gola, będziemy strzelać!”

...Ligi Mistrzów:

„...Jak można było dostrzec na własne oczy w Lidze Mistrzów, zawsze chcemy odnosić zwycięstwa. W ćwierćfinale wygraliśmy 8:2 z Barceloną, zaś w półfinale 3:0 z Lyonem. Po meczu wszyscy byli szczęśliwi, ale nie aż tak bardzo. Wszyscy bez wyjątku byli skupieni na finale rozgrywek. Mogliśmy cieszyć się tą chwilą trochę bardziej, ale tak wcale nie było. W naszych głowach kłębiły się już inne myśli − podnieść trofeum!”

...samego siebie jako następcy Ribery'ego:

„...Ludzie często nazywają mnie następcą Ribery'ego, lecz nie lubię tego porównania. Chcę pisać swoją własną historię. To oczywiście pochlebne, że wymienia się mnie obok Francka, w końcu miał wielką karierę. Jeśli uda mi się osiągnąć to co on i rozegrać taką karierę, to będę szczęśliwy.”

...Kyliana Mbappe:

„...Mamy normalne relacje. Kiedy jesteśmy w kadrze narodowej, to rozmawiamy. To bardzo dobry zawodnik z ogromnymi ambicjami i mam nadzieję, że je zrealizuje. Kylian to zawodnik, z którym chce się grać. Dobrze dogaduję się z piłkarzami, którzy są techniczni i szybcy.”

...idealnego skrzydłowego:

„...Dla mnie idealny skrzydłowy to ktoś, kto strzela bramki, asystuje, dostarcza kluczowe podania i pracuje dla dobra drużyny. Myślę, że jestem tego bliski. Dobrze mi idzie, jeśli chodzi o asysty, ale muszę strzelać więcej bramek. Idealni skrzydłowi? Salah, Mane i Sterling. Strzelają bramki, asystują, pracują na rzecz drużyny, stosują bardzo dobry pressing. Te trzy nazwiska przychodzą mi do głowy.”

...Zidane jako idola:

„...Zidane jest dla mnie wzorem do naśladowania. Czy to jako zawodnik, czy trener, jest niewiarygodny. Oglądałem go, gdy byłem dzieckiem, jest naprawdę najlepszym piłkarzem. Wszyscy chcieliśmy być tacy jak on. Poznałem go, ale nigdy nie odbyłem prawdziwej rozmowy. On jest jednym z tych ludzi, którzy sprawiają, że jesteś podekscytowany.”

Źródło: Onze Mondial
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...