Claudio odpada z walki o finał

Niestety ale Claudio Pizarro nie zagra w finale Copa America. Reprezentacja Peru uległa gospodarzom Chile 2:1. Jednym z kluczowych momentów spotkania była 20 minuta, kiedy to piłkarz Eintrachtu Frankfurt - Carlos Zambrano zobaczył czerwoną kartkę, co poskutkowało wyrzuceniem z boiska.

Pierwszą bramkę w 42. minucie zdobył Eduardo Vargas. Po przerwie Peru ruszyło do ataku i dzięki świetnie przeprowadzonemu kontratakowi zdołali wyrównać za sprawą samobójczego trafienia Garego Medela w 60. minucie. Szczęście nie trwało długo bowiem cztery minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Vargas.

Claudio wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie, zmieniając w 73. minucie Andre Carrillo. Pizarro ma wciąż szansę na trzecie miejsce w turnieju. Mecz o 3. miejsce zostanie rozegrany 4 lipca o godzinie 1:30. Póki co rywal nie jest jeszcze znany, gdyż 1 lipca Argentyna zagra z Paragwajem o finał.