Ciekawostki przed meczem FCB - S04

Już dziś o 20:00 Bayern na własnym stadionie podejmie gości z Gelsenkirchen. Dla Bawarczyków ten mecz jest szansą na odkupienie win za ostatnie lanie w Wolfsburgu, gdzie dla przypomnienia FCB uległo Wilkom aż 4:1. Wśród kluczowych zawodników Schalke 04 zabraknie Klaasa-Jana Huntelaara, który w poprzednim meczu zobaczył czerwoną kartkę. Poniżej kilka ciekawostek:

Bayern wygrał wszystkie z ostatnich 11 domowych spotkań w Bundeslidze.

Manuel Neuer zachował czyste konto w ostatnich 7 z 8 meczów na Allianz Arenie w Bundeslidze.

Bayern schodził zwycięski do szatni zarówno po pierwszej połowie jak i po ostatnim gwizdku sędziego w ostatnich 7 z 9 spotkań u siebie.

W ostatnich 4 meczach z Schalke 04, wliczając wszystkie rozgrywki, Bawarczycy schodzili zwycięscy do szatni zarówno po pierwszej połowie i po ostatnim gwizdku sędziego.

Bayern pokonał Schalke 04 cztery razy z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Bawarczycy zdobywali przynajmniej 2 bramki w ostatnich 8 meczach na AA w Bundeslidze.

W ostatnich 4 meczach u siebie Bawarczycy aplikowali zawodnikom z Gelsenkirchen średnio 2 bramki.

Klaas-Jan Huntelaar za ostatnie przewinienie w Bundeslidze został zawieszony na 6 spotkań.

Bayern w ostatnim meczu stracił tyle bramek ile w czasie rundy jesiennej.

Pep Guardiola będzie musiał sobie radzić bez takich graczy jak Rafinha, Franck Ribéry, Philipp Lahm, Thiago oraz Javi Martinez.

W Schalke 04 zabraknie dziś takich graczy jak Farfán, Kolasinac, Draxler, Goretzka, Obasi, Fährmann oraz Huntelaar.

Nowy nabytek S04 - Matija Nastasic ma szansę po raz drugi zagrać od pierwszych minut dla Königsblauen.

Do ekipy Roberto di Matteo powrócił z Pucharu Narodów Afryki Kameruńczyk - Éric Maxim Choupo-Moting, który w poprzednim meczu ligowym zagrał 62 minuty.