DieRoten.pl
Reklama

Ciekawostki: Bayern niepokonany w pojedynkach z Benfiką

fot. DieRoten.pl
Reklama

Oficjalny serwis Bayernu Monachium tradycyjnie już przygotował i opracował garść ciekawostek związanych z nadchodzącym spotkaniem. Tym razem FCB czeka przeprawa w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Rywalem ekipy rekordowego mistrza Niemiec jak już doskonale wiemy będzie Benfica, która do tej pory nigdy dotąd nie zaznała zwycięstwa w pojedynku z Bayernem. Co więcej monachijczycy mogą także pochwalić się świetnym wręcz bilansem w potyczkach z portugalskimi zespołami.

Jeśli pod uwagę weźmiemy spotkania FCB z drużynami reprezentującymi pierwszą ligę portugalską na własnym terenie, to mówimy o dziesięciu zwycięstwach oraz dwóch remisach.

Stałe fragmenty gry bronią Bayernu

Cztery z pięciu ostatnich bramek strzelonych przez „Bawarczyków” w Lidze Mistrzów padło po stałych fragmentach gry. Będąc dokładniejszym mówimy o dwóch golach z rzutów rożnych, trafieniu z rzutu karnego oraz rzutu wolnego.

Niepokonani z Benfiką

W swojej jakże bogatej i wieloletniej historii Bayern i Benfica mierzyły się ze sobą dziewięciokrotnie. O wiele lepszym bilansem mogą poszczycić się piłkarze rekordowego mistrza Niemiec, albowiem mówimy o sześciu zwycięstwach i trzech remisach – do tej pory lizbończycy nie pokonali FCB.

Na korzyść „Bawarczyków” przemawia też bilans bramkowy – mowa o 21 strzelonych oraz zaledwie sześciu straconych bramkach. Na domiar wszystkiego klub ze stolicy Bawarii w swojej historii występów w europejskich rozgrywkach przegrał tylko 2 z 27 spotkań przeciwko drużynom z Portugalii (16 zwycięstw i 9 remisów).

„Orłom” nie służy gra na wyjazdach

Lizbończycy nie mogą raczej pochwalić się zbyt pozytywnym bilansem spotkań wyjazdowych w Lidze Mistrzów. Z wyłączeniem kwalifikacji do tych elitarnych rozgrywek, podopieczni Rui Vitorii przegrali 5 z 6 ostatnich wyjazdów.

Jedyne zwycięstwo Benfiki przypadło kilka tygodni temu, kiedy to Portugalczycy pokonali w Grecji AEK Ateny 3:2. Co więcej „Orły” w tych sześciu spotkaniach stracili aż 16 bramek, nie strzelając ani jednej, kiedy ponosili porażkę.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...