Choupo-Moting: Pokazaliśmy, że chcemy wygrać

Po serii trzech remisów z rzędu i kiepskim początku 2023 roku w wykonaniu Bayernu Monachium nie ma już śladu – monachijczycy stopniowo wracają do formy z końcówki rundy jesiennej.

Po tym jak monachijczycy odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu na krajowym podwórku (dwukrotnie w Bundeslidze oraz raz w Pucharze Niemiec), tym razem mistrzowie Niemiec pokonali Paris Saint-Germain w ramach pierwszego starcia 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Choć „Bawarczycy” mogli wygrać o wiele wyżej, to ostatecznie bój na Parc des Princes w Paryżu zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść FCB. Co wygranej z PSG, w rozmowie dla „UEFA” swoje zdanie wyraził Eric Maxim Choupo-Moting, który wskazał, że cały zespół pokazał, że pragnie wygrać jako kolektyw.

− Zdecydowanie mieliśmy dobre fazy. Pierwsze 25 minut było dobre. Również drugą połowę rozpoczęliśmy dobrze. PSG to bardzo dobra drużyna, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy – powiedział Choupo-Moting.

− Wszyscy pokazali, że chcemy wygrać i to jako zespół. Wiemy, że mamy indywidualną jakość, ale musimy zebrać ją razem na boisku i walczyć od pierwszej do ostatniej minuty. To bardzo istotne – podsumował Eric Maxim Choupo-Moting.

Pozostając jeszcze w temacie Erica Maxima Choupo-Motinga, to warto wspomnieć, że według najnowszych informacji prasowych, Kameruńczyk ma być bliski osiągniecia porozumienia z „Bawarczykami” w sprawie nowego kontraktu.