DieRoten.pl
Reklama

Chiellini: Być może są problemy z rozwojem de Ligta

fot. skwiot.pl
Reklama

Biorąc pod uwagę wiele doniesień medialnych, stolicę Bawarii może niebawem opuścić środkowy obrońca Bayernu Monachium − Matthijs de Ligt.

Jak już informowaliśmy kilkukrotnie, nad transferem holenderskiego defensora pracuje za kulisami Manchester United. Mówi się, że Anglicy są już bardzo pewni tego, że jeszcze w tym tygodniu uda im się domknąć transfer Matthijsa…

Co prawda wielu kibiców jest zszokowanych decyzją władz Bayernu o chęci sprzedaży Holendra, ale jak stwierdził wczoraj Giorgio Chiellini – fakt, że stoper gra tak mało w Holandii i FCB, może wynikać z faktu, iż z jego rozwojem są „pewne problemy”.

− Nigdy nie spodziewałem się, że De Ligt nie będzie graczem wyjściowej XI w Holandii lub w Bayernie. Ale jeśli więcej niż jeden trener podejmuje takie decyzje, oznacza to, że są pewne problemy z jego rozwojem (…) – powiedział Chiellini.

− Od czasu do czasu komunikowałem się z nim za pośrednictwem wiadomości, niezbyt często, ale nie wiem, co dzieje się na co dzień. Komentujemy wybory trenerów, a oni widzą zawodników każdego dnia – podsumował Giorgio Chiellini.

Jeśli mowa o minionym sezonie 2023/24, to Matthijs de Ligt wystąpił łącznie w 30 spotkaniach dla pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec (licząc wszystkie rozgrywki), zaś jego dorobek w tym czasie to 2 bramki oraz 1 asysta.


Źródło: Sky Sports
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...