DieRoten.pl
Reklama

Celebracje mistrzostwa Niemiec FCB Frauen

fot. Gabirel Stach
Reklama

Sezon 2023/24 dobiegł już końca zarówno dla męskiego, jak i również żeńskiego pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Podczas gdy podopieczni Thomasa Tuchela nie zdobyli żadnego trofeum, to honor bawarskiego klubu obroniły zawodniczki Bayernu, które po raz drugi z rzędu sięgnęły po mistrzostwo kraju!

Warto podkreślić, że piłkarki prowadzone przez Alexandra Strausa zanotowały fenomenalny sezon ligowy, nie przegrywając ani jednego spotkania i gromadząc w sumie 60 na 66 możliwych do zdobycia punktów, co jest niesamowitym osiągnięciem w kobiecej piłce.

Z kolei w ubiegły wtorek monachijki mogły wraz z kibicami świętować na rynku ratusza na Marienplatz. Ponadto na zaproszenie miasta Monachium, mistrzynie Niemiec zostały także uwiecznione w Złotej Księdze. 

− Ta drużyna zasłużyła na ten wielki zaszczyt. Uosabiacie Bayern daleko poza boiskiem. Inspirujecie zwłaszcza młodych fanów, ponieważ pokazujecie, że wszystko jest możliwe, jeśli wierzy się w siebie i daje z siebie wszystko – powiedział prezydent Hainer.

− Podoba nam się Wasze podejście, że ten tytuł to nie koniec historii. Z całym szacunkiem dla konkurencji, celem jest powrót tutaj w 2025 roku z kolejnymi tytułami – podsumował Herbert Hainer.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...