DieRoten.pl
Reklama

Carina Wenninger opuszcza Bayern po 15 latach

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Bayern Monachium potwierdził oficjalnie, że żeńską ekipę FCB po sezonie 2022/23 opuści Carina Wenninger, która obecnie przebywa na wypożyczeniu w AS Romie.

Latem 2022 roku, klub ze stolicy Bawarii poinformował, że na roczne wypożyczenie udała się Carina Wenninger, która reprezentuje obecnie barwy włoskiej ekipy AS Romy.

Doświadczona Austriaczka nie powróci już jednak do Monachium, albowiem na własne życzenie pozostanie w Rzymie, gdzie będzie kontynuować dalszą karierę. Tym samym 32-letnia obrończyni kończy swoją 15-letnią przygodę z bawarskim klubem.

− Carina jest nie tylko długoletnią i zasłużoną zawodniczką FCB Frauen, ale także wielką osobowością z wielkim charakterem, która zawsze wypowiadała się za Bayernem i żyła wartościami klubu – powiedziała Karin Danner.

− Przez lata była graczem zespołowym zarówno na boisku, jak i poza nim i jest świetnym wzorem do naśladowania dla młodych zawodniczek. Carina Wenninger i Bayern: to był intensywny i udany czas, który pozostanie niezapomniany – podsumowała szefowa działu FCB Frauen.

Carina Wenninger w barwach Bayernu Monachium zdobyła łącznie cztery tytuły – trzykrotnie mistrzostwo Niemiec oraz raz Puchar Niemiec. 32-latka ma na swoim koncie 213 zwycięstw w 303 meczach dla FCB Frauen.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...