DieRoten.pl
Reklama

Cancelo: Wolę asystować niż strzelać

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Począwszy od końca stycznia 2023 roku, piłkarzem Bayernu Monachium jest Joao Cancelo, który obecnie pełni pierwszoplanową rolę u Thomasa Tuchela.

Nie tak dawno temu portugalski defensor udzielił obszernego wywiadu dla klubowego magazynu „51”, w którym to odniósł się do wielu tematów związanych z jego karierą czy też swoim stylem gry.

Joao Cancelo podkreślił, że preferuje zaliczyć dobrą asystę, niż samemu wpisać się na listę strzelców (póki co zaliczył 5 asyst dla monachijczyków). Portugalczyk przyznał również, że jego styl rozwinął się naturalnie, zaś jego wielkim idolem od zawsze był Ronaldinho.

− Tak naprawdę wolę asystować niż samemu strzelać na bramkę. Codziennie ćwiczę swoje podania i crossy. Moja technika rozwinęła się naturalnie. Kiedy byłem w szkole, grałem w futsalu i futebol de salao w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ masz tam mniej miejsca, twoja technika jest trenowana szczególnie dobrze – powiedział Cancelo.

− Grałem też w piłkę nożną na ulicy z przyjaciółmi, z których dwóch lub trzech było również bardzo utalentowanych. Ale talent nie jest jedynym sposobem, aby dostać się na szczyt. Później przeniosłem się do Barreirense FC. Następnie mogłem chodzić do Akademii Benfiki, jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie. Prawie każdego dnia ta szkoła produkuje nowy talent – dodał.

− Moim największym idolem jest Ronaldinho Gaucho. Ze względu na jego radość z gry, charyzmę. Dla mnie był najbardziej utalentowany ze wszystkich profesjonalnych piłkarzy. Nigdy nie widziałem jak gra Diego Maradona czy Pele, ani Marco van Basten czy Johan Cruyff. Łatwość Ronaldinho, ogromna pogoda ducha, ten spryt i śmiałość, magia na boisku i zabawa, którą dawał kibicom, to było wyjątkowe. Dlatego właśnie Ronaldinho Gaucho jest moim bohaterem – podsumował Joao Cancelo.

Póki co nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Joao Cancelo w Bayernie. Jak jednak donoszą liczne niemieckie media, Thomas Tuchel podejmie decyzję w sprawie Portugalczyka po zakończeniu tego sezonu. Niemniej jednak trener jest uważany za fana defensora, który może grać na obu bokach obrony oraz jako środkowy pomocnik.

Źródło: FCB / 51
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...