Can prawie w finale Mundialu

Niewiele brakowało, aby reprezentacja Niemiec, której kapitanem jest Emre Can, awansowała do finału Mundialu U17, rozgrywanego na boiskach Meksyku. Podopieczni Steffena Freunda, po wspaniałym spotkaniu, przegrali z Meksykanami 2:3.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy turnieju, bo już w 3.minucie spotkania Odisseasa Vlachodimosa pokonał Julio Gomez. Niemcy natychmiastowo odpowiedzieli bramką Sameda Yesila. W 60. minucie bohaterem meczu mógł zostać Can, ponieważ jego wspaniały rajd zapewnił prowadzenie drużynie niemieckiej. W 75. minucie Freund zdjął młodego Bawarczyka z boiska i wprowadził Raniego Khedirę, brata znanego z Realu Madryt Samiego. Zaledwie dwie minuty później, Jorge Espericueta z rzutu rożnego zdobył bramkę dla Meksyku, a w 90. minucie poturbowany Gomez strzelił swoją drugą bramkę. Jego efektowna przewrotka wprowadziła miejscowych kibiców w ekstazę.

Can mógł tylko przyglądać się bezczynnie wydarzeniom na boisku. Gol z Meksykiem, który mógł zapewnić finał drużynie niemieckiej, był jego pierwszym trafieniem na Mundialu.