DieRoten.pl
Reklama

Bundesliga z najlepszą średnią widownią na świecie!

fot.
Reklama

Choć niemieckie kluby w minionym sezonie rozgrywek europejskich nie pokazały się z dobrej strony (z wyjątkiem Eintrachtu), to Bundesliga może ponownie mieć powody do dumy.

Jak wynika ze statystyki opublikowanej przez portal "Transfermarkt.de" kluby z niemieckiej pierwszej ligi mogą pochwalić się najlepszą średnią widownią na całym piłkarskim globie!

Ogółem rzecz biorąc w sezonie 2018/19 rozegrano łącznie 306 spotkań w ramach 1. Bundesligi, zaś stadiony w Niemczech odwiedziło dokładnie 13,3 milionów widzów! Statystycy wspomnianego źródła policzyli, że średnio mecz ligowy oglądało 43,467 kibiców!

Na całym świecie nikt nie może pochwalić się takim wynikiem, zaś na drugim miejscu znajduje się angielska Premier League ze średnią 38,188 fanów na jedno spotkanie. Podium zamyka hiszpańska La Liga, gdzie w sezonie 2018/19 stadiony odwiedzało średnio 27,112 widzów na pojedynek ligowy.

Na pozostałych miejscach znalazły się inne rozgrywki (Serie A, Ligue 1 czy meksykańska Liga MX). Warto jednak odnotować, że w pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze 2. Bundesliga, która może pochwalić się wynikiem 19,126 kibiców na mecz.

Najlepsza średnia widzów na świecie:

 

Źródło: Transfermarkt.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...