DieRoten.pl

„Brazzo” potwierdza odejście Yildiza

06.07.2022, 08:21:21
FotoOlimpik

Jedno jest pewne – we wszystkich zespołach Bayernu Monachium można wyróżnić wielu młodych i niezwykle utalentowanych zawodników.

Niemniej jednak nie wszyscy z nich mają szansę na przebicie się do pierwszego zespołu FCB, gdzie panuje wielka konkurencja na wszystkich pozycjach. Jednym z takich piłkarzy jest przede wszystkim 17-letni Kenan Yildiz.

Umowa wychowanka Bayernu wygasła 30 czerwca 2022 roku i mimo prób przedłużenia jego kontraktu, obie strony nie doszły do porozumienia, zaś kością niezgody okazały się wymagania finansowe ofensywnego talentu, co też potwierdził na łamach „Bilda” Hasan Salihamidzic.

Póki co nie wiadomo, dokąd trafi Turek o niemieckim pochodzeniu, ale wedle licznych włoskich źródeł, 17-latek trafi do Juventusu, gdzie otrzyma kontrakt do 2025 roku.

− Kenan Yildiz to utalentowany młody zawodnik, któremu chcielibyśmy towarzyszyć dalej na jego drodze – powiedział Salihamidzic.

− Nie mogliśmy i nie chcieliśmy jednak sprostać jego wymaganiom finansowym. Dlatego Yildiz niestety nas opuszcza – podsumował dyrektor sportowy FCB.

Kenan Yildiz

Kenan do akademii piłkarskiej bawarskiego klubu trafił latem 2012 roku, kiedy to zamienił młodzieżówkę SSV Jahn Regensburg na Bayern. 17-latek stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym włączono go do ekipy U-19. Jego dorobek w tym sezonie to 6 bramek i 8 asyst w 20 meczach (licząc wszystkie zespoły i grupy wiekowe).

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)07.07.2022 16:11
Widocznie nie pokazał się z aż tak dobrej strony, praktycznie o niego nie walczyliśmy.
06.07.2022 10:45
Szkoda. Liczby miał fajne. Ciekawe ile chciał, że go odpuśćilismy...