DieRoten.pl
Reklama

Branchini ponownie pomoże Bawarczykom?

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Po zakończeniu sezonu 2022/23, w klubie ze stolicy Bawarii już w zeszłym tygodniu rozpoczęło się planowanie kadry i transferów na przyszłą kampanię.

Jak już informowaliśmy wcześniej, obecnie zespół do spraw związanych z transferami tworzą Karl-Heinz Rummenigge, Uli Hoeness, Thomas Tuchel oraz Marco Neppe. Zaangażowani są także Herbert Hainer, Jan-Christian Dreesen oraz Michael Diederich.

Jeśli jednak wierzyć doniesieniom „TZ”, Giovanni Branchini ponownie może odegrać ważną rolę w Bayernie. Po rozstaniu z Kahnem i Salihamidzicem, rozmowy z piłkarzami i agentami prowadzą wspomniani wyżej szefowie oraz trener FCB, ale nie można wykluczyć, że już wkrótce do akcji wkroczy włoski superagent.

Nieoceniona pomoc Branchiniego w FCB

Branchini od dziesięcioleci posiada doskonałe relacje z Rummenigge i Hoenessem. W przeszłości cała trójka ściśle współpracowała przy transferach – zwłaszcza, gdy planowane transakcje były bardziej skomplikowane. Włoski superagent nie tylko pomagał często „zdejmować” z listy płac zawodników FCB, ale i również zwabiał do Monachium największe gwiazdy. Giovanni wielokrotnie był zaangażowany w wielkie transfery. Teraz Włoch może znów wkroczyć do akcji.

Warto wspomnieć, że w 2007 roku doprowadził on do transferu Toniego. Ponadto pomógł także m. in. w pozyskaniu Coutinho czy Perisica. To nie koniec, albowiem jak podkreśla „TZ”, Branchini miał swój udział w transferach Hernandeza oraz Sane i odegrał również kluczową rolę w sprowadzeniu do bawarskiego klubu Pepa Guardioli i Carlo Ancelottiego.

Ceniony w branży

Choć Branchini nie prowadzi już żadnych wielkich nazwisk, to wciąż ma pod swoimi skrzydłami wielu graczy oraz pomaga w transferach jako pośrednik między klubami, zawodnikami i doradcami. Postrzega siebie również jako kogoś, kto oferuje opinie i sugestie. W branży Włoch jest postrzegany za poważną i dyskretną osobę. Przez lata pracy między nim a Hoenessem i Rummenigge wypracowała się przyjaźń i zaufanie. Giovanni oczekuje jednak, że będzie mógł współpracować z dyrektorem sportowym w FCB.

Dziennikarze wspomnianego „TZ” dodają, że po odejściu „Kalle” w 2021 roku, wpływ włoskiego agenta zmalał, jako że Salihamidzic i Neppe wypracowali dużą międzynarodową sieć. Niemniej jednak latem 2022 roku Branchini pomógł w transferze Zirkzee do Bolonii.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...