DieRoten.pl

Bossowie gratulują piłkarkom awansu do finału EURO

29.07.2022, 07:44:03
Merk Picture / Shutterstock.com

Nie dalej jak w ubiegłą środę odbyło się spotkanie półfinałowe w ramach żeńskiego turnieju mistrzostw Europy, które odbywają się w Anglii.

W drugim pojedynku półfinałowym, niemiecka reprezentacja narodowa pokonała piłkarki Francji 2:1 i wywalczyła awans do finału, gdzie na Linę Magull i spółkę czekają już zawodniczki z Anglii, które dzień wcześniej rozbiły z kolei Szwedki aż 4:0.

Z okazji niedawnego sukcesu oraz nadchodzącego finału EURO (w niedzielę o 18:00), swoje stanowisko przedstawili bossowie bawarskiego klubu, czyli Herbert Hainer, Oliver Kahn oraz Hasan Salihamidzic. Warto podkreślić, że w finałowym starciu będziemy mogli ujrzeć do 7 zawodniczek FCB: Gwinn, Lohmann, Dallmann, Magull, Buehl i Schueller (Niemcy), oraz Stanway (Anglia).

Herbert Hainer:

− Gratulacje i ogromne wyrazy uznania dla niemieckiej drużyny za ten emocjonujący półfinał, dotychczasowy występ na tych Mistrzostwach Europy i wejście do finału! Te kobiety są inspiracją dla wszystkich. Teraz czekamy na finał z Anglią na Wembley, godną oprawę wielkiego wydarzenia piłkarskiego. My w FCB na pewno będziemy mogli świętować tytuł, bo mamy też naszą reprezentantkę w kadrze Anglii – Georgię Stanway.

Oliver Kahn:

− Ten finał będzie wspaniałym meczem i ukoronowaniem wspaniałego EURO. Niemcy kontra gospodarze Anglia, to piłkarski klasyk i pojedynek dwóch drużyn, które konsekwentnie imponują w tym turnieju. Te kobiety absolutnie zasłużyły na uwagę, nasz niemiecki zespół gra inspirujący futbol. Cały świat wie: EURO to kobieca specjalność DFB. Rekordowi mistrzowie Europy chcą sięgnąć po 9. tytuł. Trzymajcie kciuki!

Hasan Salihamidzic:

− To był emocjonalny, wysokiej klasy mecz. Byłem pod wrażeniem mentalności i pasji niemieckiej drużyny. Zostali nagrodzeni za dotychczasowy fantastyczny występ w turnieju. Nie można było sobie życzyć lepszego finału EURO w Anglii. Na Wembley przeciwko gospodarzom. Życzę drużynie DFB wszystkiego najlepszego.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)29.07.2022 09:42
Żeby ich koledzy w grudniu też tak grali.
29.07.2022 08:10
My też gratulujemy i trzymamy kciuki w finale.
29.07.2022 08:07
Zapowiada się znakomity mecz.