DieRoten.pl

Już dziś oczy piłkarskiego świata zostaną skierowane na Stadion Olimpijski w Berlinie, gdzie wieczorem dojdzie do spotkania w ramach finału rozgrywek Pucharu Niemiec.

Dokładnie o 20:45 na Olympiastadion w Berlinie, naprzeciwko siebie staną Borussia Dortmund oraz RB Lipsk. Podczas gdy dla dortmundczyków może to być piąty Puchar Niemiec w historii, to dla „Byków” może to być historyczny, pierwszy tytuł DFB Pokal.

Z okazji nadchodzącego starcia w rozmowie dla „Bild” i „Sport1” swoje zdanie wyrazili bossowie bawarskiego klubu, którzy nie ukrywają, iż trzymają kciuki za swojego przyszłego trenera, czyli Juliana Nagelsmanna.

Karl-Heinz Rummenigge:

− Życzę tego Julianowi Nagelsmannowi. Nie zdobył jeszcze żadnego tytułu, a z doświadczenia wiem, że trenerzy chcą zdobywać tytuły. Jednakże BVB wydaje się być znowu w dobrej formie. To będzie trudny mecz dla BVB i RBL. Z niecierpliwością czekam na ten finał. Już zeszłej soboty pojedynek Borussii Dortmund z RB Lipsk był dobrym widowiskiem.

Herbert Hainer:

Choć wolałbym zobaczyć w finale Pucharu Niemiec nasz zespół, to mimo wszystko nie mogę doczekać się tego spotkania BVB z Lipskiem. To dwóch zasłużonych finalistów, dlatego też fani mogą spodziewać się ciekawego starcia. Trzymam kciuki za Juliana Nagelsmanna – nie ulega wątpliwości, że chciałbym, aby nasz przyszły trener zdobył Puchar Niemiec. Myślę, że BVB to zrozumie.

Oliver Kahn:

− Muszę szczerze przyznać, że jestem stronniczy. Julianowi dobrze by zrobiło zwycięstwo w Pucharze Niemiec, a że jest ambitnym trenerem, to oczywiście chciałby zdobyć ten tytuł. Pojawienie się w Monachium jako zdobywca Pucharu nie byłoby takie złe.

Hasan Salihamidzic:

− Pracuję tylko i wyłącznie dla Bayernu i dla mnie najważniejsze jest to, aby sukcesy odnosił Bayern. Oczywiście życzę Julianowi, aby mógł przybyć do Monachium latem jako zdobywca Pucharu Niemiec.

 

źródło: Bild / Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama15.05.2021 13:59
I nie udało się. Cóż.
13.05.2021 12:05
Ciężko powiedzieć kto dziś wygra, szanse oceniam pół na pół i powiem szczerze że obojętne dla mnie kto wygra.
13.05.2021 11:59
Ja nie chce żeby tytuł zdobyło bvb wiec również będę dzisiaj trzymał kciuki za ekipę Nagelsmanna.
13.05.2021 10:14
I być tu człowieku mądry, z jednej strony nowy trener a z drugiej Ukoronowanie w pewien sposób przygody Piszczka z Dortmundem, chyba patriotyzm przeważy, ale chciałbym żeby to był mecz na poziomie :)
13.05.2021 09:52
Z jednej strony Nagelsmann może wznieść pierwsze ważne dla siebie jak i RBL trofeum, z drugiej natomiast Piszczek może w piękny sposób pożegnać się z BVB, mam mieszane uczucia.
13.05.2021 09:39