DieRoten.pl
Reklama

Bono ponownie gorącym kandydatem?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Bardzo możliwe, że w najbliższych kilku dniach czekają na kolejne ruchy transferowe w przypadku pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Obecnie priorytetem monachijczyków jest transfer Harry’ego Kane’a, ale za kulisami trwają też prace nad innymi pozycjami – mowa chociażby o składzie bramkarskim FCB na sezon 2023/24.

W ostatnich dniach doszło do pierwszych dwóch zmian, zaś niebawem należy spodziewać się kolejnych roszad. Bliski opuszczenia stolicy Bawarii jest Yann Sommer, który miał już w zasadzie dogadać się z Interem w sprawie letniego transferu.

Dlatego też Dreesen i spółka szukają następcy Szwajcara. Do tej pory głównym kandydatem wydawał się być David Raya, ale bardzo wysoka kwota odstępnego, jaką żądają szefowie Brentford sprawia, że „Bawarczycy” tracą powoli zainteresowanie hiszpańskim golkiperem.

Jak z kolei donosi „Bild” oraz „Sport Bild”, ponownie gorącym tematem wewnątrz bawarskiego klubu stał się Yassine Bounou. Marokańczyk będzie tańszą opcją niż wspomniany wyżej Raya i Giorgi Mamardashvili. Bono jest doświadczony i nie miałby raczej problemu z rolą rezerwowego, gdyby Neuer odzyskał pełną sprawność.

Ponadto zaletą tego ruchu jest fakt, że bramkarz Sevilli prywatnie jest kibicem FCB. W przeszłości 32-latek kilkukrotnie był już łączony z przenosinami na Allianz Arenę.

Raya jeszcze nie został przekreślony

Dziennikarze wspomnianego wyżej źródła dodają jeszcze, że wbrew wczorajszym doniesieniom, temat pozyskania Davida Rayi nie został jednak przekreślony, a rozmowy przerwane - Bayern wciąż prowadzi rozmowy z Brentford i Hiszpanem.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...