DieRoten.pl

Boateng - mimo wszystkich pochwał wiemy, że stać nas na poprawę

05.02.2014, 07:41:32

Jerome Boateng na dobre wywalczył miejsce w podstawowym składzie Bayernu Monachium. Nie znaczy to wcale, że omija go krytyka. Za mecz z Frankfurtem otrzymał od gazety BILD notę „4”. W wywiadzie postara się skontrować:

Bild: Zasłużenie?
Boateng:
Z Frankfurtem nie rozegrałem najlepszego spotkania. Też tak to oceniam. Zagrałem dwa, czy trzy niedokładne podania, które nie powinny mieć miejsca. Moje ambicje są inne. Po takiej grze nie mogę być zadowolonym z siebie. Właśnie to chcemy poprawić w obronie – nawet wygrywają nie możemy tracić koncentracji na tyłach.

Czy właśnie wysłuchaliśmy krytyki nowego szefa obrony?
Z Dante dobrze się rozumiemy. Grając w centrum obaj wydajemy polecenia. Nikt z nas nie jest osobno szefem. Jesteśmy nim wspólnie. Chcę przejąć odpowiedzialność dobrą jakością gry, a nie pustymi słowami.

Czy podczas sobotnich derbów przeciwko Norymberdze oczekuje Pan więcej pracy niż w minioną niedzielę?
W Norymbergii zawsze gra się ciężko. W minionych latach traciliśmy tam punkty. Szczególnie u siebie grają na całego, biegają dużo. Mam nadzieję, że rozegramy naprawdę dobre spotkanie. To jest naszym celem, bo po tym meczu czekają nas ważne mecze w trybie pucharowym.

Normalność pod wodzą Pepa Guardioli wydaje się nie wystarczać. Czy te przeświadczenie jest błędne?
Zgadza się – nie możemy być zadowolonymi tylko poprzez wygraną. To właśnie charakteryzuje naszą drużynę. Wiemy dokładnie, że stać nas na grę lepszą, niż normalną. Mimo wszystkich pochwał wiemy, że stać nas na poprawę.

Jaki jest w tym udział Guardioli?
Trenerowi udało się jeszcze bardziej zwiększyć wymagania drużyny. To dzieje się dlatego, że cały czas pokazuje nam do czego jesteśmy zdolni. Jesteśmy w stanie zadowolić trenera tylko na krótką chwilę, bo po niej oczekuje kolejnej poprawy. Jest to dla nas pozytywne, bo nie grozi nas samo napawanie się sukcesem. Chcemy ciągle brnąć do przodu, coraz dalej, aż na sam szczyt – a przeciwnik jest tu obojętny.

W jakim stopniu pomaga w tym sukces z poprzedniego sezonu?
Potrójna korona dodała nam pewniej lekkości. Każdy piłkarz otrzymał wewnętrzny spokój, który zmienił się w pewność siebie. Jednak rola Pepa Guardioli jest ważna – dzięki przestawieniu taktycznemu mamy jeszcze większe posiadanie, a odbiór piłki przeciwnikowi następuje jeszcze szybciej.

Czyli w Bayernie wszystko jest super-super jak to mawia Guardiola?
Super-super to będzie dopiero, gdy zdobędziemy ponownie tytuły. W lidze jesteśmy na dobrej drodze,  w przyszłą środę czeka nas ważny mecz w Pucharze DFB przeciwko HSV, a później czeka nas 1/8 finału LM w Londynie. Mecz z Arsenalem pokaże, gdzie obecnie stoimy. To będzie spotkaniem z klasową drużyną.

Czy ten pojedynek jest dla Bayernu niebezpieczny?
To są mecze w trybie pucharowym. Po dwóch tygodniach nie można powiedzieć – okay, w następnym meczu odrobimy. Jeśli broniąc tytuł odpadniesz w 1/8 to znaczy, że sezon jest do niczego. Nie pomoże wówczas nawet 13 punktów przewagi w Bundeslidze.

źródło:

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)05.02.2014 18:33
Boateng wypowiedział bardzo ważne słowa odpowiadając na ostatnie pytanie. Bayern jest klasą samą w sobie, ale w dwumeczu w LM może zdarzyć się wszystko i musimy być skoncentrowani w 100 % podczas tych spotkań.
Który kibic Bayernu po cichu nie liczy na obronę LM ... ? ;))
05.02.2014 10:53
Lubie Boatenga, bo to taki gość z jajami, jakich ostatnio w futbolu niewielu, więc na jego błędy nieraz przymykam oko. Teraz może jeszcze nie jest szefem defensywy, bo jednak trudno się rządzi, gdy ma się po lewej o 6 lat starszego kompana, ale w przyszłości to będzie absolutny lider całego bloku defensywnego Bayernu i reprezentacji Niemiec, jestem tego pewien.
05.02.2014 09:44
Może błędy wynikają z małego rozluźnienia? Przecież defensywa nie ma ostatnio wiele pracy, a prowadzenie kilkoma bramkami daje trochę luzu obrońcom. Ja bym mimo wszystko był spokojny. Trudne mecze dopiero nadejdą, a nasza defensywa już nie raz pokazała że właśnie w takich meczach spisuje się dobrze.
05.02.2014 09:39
tak trzymać! Poprawianie własnych błędów to masakra ;)
05.02.2014 09:32
to dorzuce tez cos od siebie. Prawidlowo powinno byc "Norymberdze". To Norymberga, nie Norymbergia.
05.02.2014 09:29
ZAWSZE chętnie wysłucham wskazówek :) język polski jest potwornie ciężki. Chętnie wysłuchuję wskazówek. ZAWSZE tak było i będzie.
Dzięki i pozdrawiam
05.02.2014 09:13
Ciekawy wywiad. Boateng wydaje się twardo stąpać po ziemi. Życzę mu, ale i sobie, by się jeszcze rozwinął, bo będzie to nasz filar defensywy na lata.
Co do samego tekstu, mam niestety kilka uwag. Wiem, że "się czepiam", ale tak mam. "Oboje" używa się w przypadku, gdy mówimy o osobach różnej płci lub osobnikach niedorosłych. W momencie, gdy mowa o dwóch kobietach, mówi się "obie", a jeśli tyczy się to mężczyzn, "obaj".No i "podczas sobotniego derby"... Powinno chyba raczej być "podczas sobotnich derbów". Wybaczcie, skrzywienie zawodowe ;p Nie piszę tego, by kogoś obrazić, ale by pomóc uniknąć podobnych błędów w przyszłości i podnieść poziom artykułów ;)