DieRoten.pl
Reklama

Boateng gotów opuścić Bayern latem

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Choć nie tak dawno temu Jerome Boateng oznajmił, iż nie musi wcale opuszczać Bayernu, to z najnowszych doniesień wynika, że Niemiec gotów jest odejść latem.

Grający na pozycji środkowego obrońcy Jerome Boateng jest jednym z piłkarzy Bayernu, którego umowa wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Póki co nic nie wskazuje na to, aby monachijczycy chcieli przedłużyć kontrakt z rosłym stoperem.

Nie tak dawno temu mistrz Świata z 2014 roku zapytany przez dziennikarzy magazynu „Kicker” o swoją przyszłość dał jasno do zrozumienia, iż nie znajduje się pod presją w kwestii negocjacji z bawarskim klubem. Co więcej 31-latek oznajmił także, iż nie musi wcale opuszczać Allianz Areny.

Niemniej jednak z doniesień portalu „Fussball Transfers” wynika, że Niemiec ma być mimo wszystko gotowy do zmiany otoczenia klubowego w nadchodzącym letnim okienku transferowym.

Jak czytamy dalej – jeśli do Monachium wpłynie konkretna oferta, to „Bawarczycy” nie będą stawiać jakichkolwiek przeszkód na drodze Boatenga do innego klubu. Zainteresowanie ma wyrażać kilka ekip z Premier League, zaś wśród nich można wymienić między innymi Arsenal oraz Chelsea.

Jerome zasilił szeregi „Gwiazdy Południa” w lipcu 2011 roku i od tamtej pory rozegrał w sumie 310 spotkań dla pierwszego zespołu. W tym czasie defensor sięgnął ze swoimi kolegami łącznie po 18 tytułów. Portal „Transfermarkt.de” szacuje jego wartość na 15 milionów euro.

Źródło: Fussball Transfers
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...