BMG vs FCB: Falstart

Nie tak wyobrażali sobie spotkanie z Borussią Monchengladach kibice i zawodnicy FC Bayernu Monachium. Marco Reus i spółka podeszli do tego meczu bez kompleksów i z niesamowitą koncentracją, dzięki czemu sprawili niemałą niespodziankę. Bawarczycy, mimo iż wkładali w grę sporo sił i serca, musieli zejść z boiska ze spuszczonymi głowami. Bohaterami tego wieczoru nie były gwiazdy Bayernu, ale ofensywe trio gospodarzy - Marco Reus, Patrick Herrmann oraz Mike Hanke. Dodatkowo drużyna Juppa Heynckessa straciła w tym meczu obrońcę, Daniela van Buytena, który w 76. minucie doznał kontuzji i musiał opu�cić boisko.

Na wypełnionym po brzegi 54-tysięczną publiczno�cią Borussia-Park, gospodarze zapewnili sobie prowadzenie 2:0 już w pierwszej połowie, po golach Marco Reusa (11. minuta) i Patricka Hermanna (41. minuta). Zawodnicy Bayernu od początku meczu próbowali swoją grą pozycyjną i wymianą podań zdominować mecz i przejąć inicjatywę. Nie mieli jednak szczę�cia. Gospodarze byli bardzo dobrze ustawieni w defensywie, grali agresywnie z kontry. Udawało im się utrzymać Bawarczyków z dala od swojej bramki. Po niespodziewanym strzale Reusa w 11. minucie (piłkę otrzymał pod nogi od bramkarza Bayernu i bez trudu wpakował futbolówkę do pustej bramki z 30. metrów), szanse na wyrównanie miał Gomez, jednak nie udało mu się doprowadzić do remisu. Jego strzał głową kapitalnie obronił bramkarz gospodarzy, Marc-André ter Stegen. W końcówce pierwszej połowy zabrakło Bawarczykom zawzięcia i zdecydowania, aby zagrozić rywalom. Strzały z dystansu oddawali w 27. i 34. minucie Tymoszczuk i Kroos (39. minuta), jednak to ��rebaki� strzeliły gola do szatni w 41. minucie. Hermann po podaniu od Mike'a Hanke, strzelił w długi róg, nie dając szans Neuerowi.

Po zmianie stron podopieczni Heynckesa próbowali, bezskutecznie jednak, odwrócić wynik gry. Trzeci raz Neuer wyciągał piłkę z siatki, po strzale Hermanna, który wykorzystał podanie Reusa, minął bramkarza go�ci i już było 3:0. To jednak nie był koniec emocji. Bramkę kontaktową zdobył w 71. minucie Bastian Schweinsteiger, który zagrał pierwszy mecz po kontuzji złamania obojczyka. Odmienić wynik meczu w ostatnich minutach próbowali jeszcze Robben czy Schweinsteiger, jednak Bawarczykom brakowało szczę�cia. Po tej wygranej nad Bayernem, drugiej w tym sezonie, Borussię od FCB dzieli już tylko jeden punkt w tabeli. Podopieczni Juppa Heynckesa powinni jak najszybciej wymazać wczorajszy wieczór z pamięci i skupić się na poprawnieniu swojej gry.

Borussia Mönchengladbach - FC Bayern 3:1 (2:0)

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Brouwers, Daems - Nordtveit, Neustädter - Herrmann (89. Marx), Arango - Reus (90.+2 Leckie), Hanke (82. de Camargo)
FC Bayern: Neuer - Boateng (66. Rafinha), Van Buyten (76. Luiz Gustavo), Badstuber, Lahm - Tymoshchuk (57. Alaba), Schweinsteiger - Robben, Müller, Kroos - Gomez
Bramki: 1:0 Reus (11.), 2:0 Herrmann (41.), 3:0 Herrmann (71.), 3:1 Schweinsteiger (76.)

autor: Tamara