DieRoten.pl
Reklama

Blind po badaniach medycznych

fot. Fotolia
Reklama

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to już w najbliższych kilku godzinach, Bayern Monachium powinien ogłosić transfer nowego zawodnika.

Jak już informowaliśmy wcześniej, dziś nad ranem pojawiły się niespodziewane doniesienia o transferze do Bayernu Monachium nowego defensora, a będąc dokładniejszym Daleya Blinda.

32-letni obrońca ma dołączyć do bawarskiego klubu na zasadzie wolnego transferu i podpisać z „Bawarczykami” umowę do końca czerwca 2023 roku. Dziennikarze podkreślają, że jest to ruch podyktowany faktem, że kilka tygodni temu więzadło krzyżowe w kolanie zerwał Lucas Hernandez.

Biorąc pod uwagę doniesienia z ostatnich godzin, ogłoszenie transferu wydaje się być już formalnością, albowiem Holender po 12:00 ukończył niezbędne badania medyczne.

Co do umowy Blinda, to liczne źródła podkreślają, że w kontrakcie nie zawarto opcji przedłużenia o kolejny rok – zamiast tego, po zakończeniu sezonu 2022/23, wszystkie strony zasiądą ponownie do rozmów i podejmą rozmowy. Daley otrzyma niskie wynagrodzenie, choć będzie mógł liczyć na wysokie bonusy.

Kontakt od Świąt

Dziennik „Bild” donosi, że zaraz po tym, jak umowa Blinda z Ajaxem została rozwiązana, monachijczycy nawiązali w okolicach Świąt Bożego Narodzenia kontakt z Holendrem. Defensor był pod wielkim wrażeniem i od razu wyraził chęć gry dla tak wielkiego klubu jak Bayern.

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...