DieRoten.pl
Reklama

Blind o grze z defibrylatorem

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

W trakcie zimowego okienka transferowego, Hasan Salihamidzic i spółka zdecydowali się pozyskać Daleya Blinda, który pozostawał wolnym agentem.

Holenderski defensor podpisał z „Bawarczykami” kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca sezonu 2022/23 (rozmowy w sprawie ewentualnego przedłużenia umowy odbędą się pod koniec kampanii).

Niedawno Daley Blind udzielił obszernego wywiadu dla klubowego magazynu „51”, w którym odniósł się do wielu różnych tematów związanych z Bayernem i swoją karierą. Siedmiokrotny mistrz Holandii został również zapytany o to, jak to jest grać i trenować ze wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem (w przeszłości miał poważne problemy z sercem).

− Na początku byłem bardzo skupiony na sobie w tej kwestii, najpierw trzeba to przetworzyć i znaleźć swoją drogę. Ale już podczas mojej rehabilitacji dostałem wiele wiadomości i zauważyłem, jak wiele osób jest tym zainteresowanych – powiedział Blind.

− Chciałbym teraz pokazać, że wszystko jest możliwe - poza sportem: nawet choroba serca nie musi oznaczać, że jesteś zmuszony przestać robić to, co kochasz. Mogę nawet nadal spełniać swoje marzenie jako zawodowy piłkarz. Nie musisz też siedzieć całymi dniami w domu, bo boisz się, że ze względu na stan zdrowia nie możesz nic zrobić – dodał.

− Oczywiście, wszystko musi się dziać w koordynacji z lekarzami. Ale dostaję tak wiele wiadomości, że niektórzy nie mają odwagi wyjść z domu lub boją się wrócić do pracy, a ja uważam, że jeśli się popchnie, to tak wiele więcej jest możliwe – mówił dalej.

− To właśnie chcę pokazać na swoim przykładzie. Mam nadzieję, że mogę być tam małą inspiracją dla jednego czy drugiego i chcę przekazać dzieciom i wszystkim ludziom, że zawsze warto się nigdy nie poddawać, stawiać sobie cele i dla nich żyć! – podsumował Daley Blind.

Daley Blind odkąd zasilił szeregi rekordowego mistrza Niemiec, miał okazję wystąpić w pięciu meczach o stawkę (na boiskach spędził łącznie 157 minut).

Źródło: 51 / FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...