DieRoten.pl

Jeśli wierzyć doniesieniom z ostatnich kilku dni, to prędzej czy później w zarządzie bawarskiego klubu dojdzie do zmiany na stołu prezydenta Bayernu Monachium.

Uli Hoeness już jakiś czas temu zapowiedział swoje odejście, zaś media w całych Niemczech zaczęły spekulować o jego możliwym następcy. Głównym faworytem do przejęcia przywódczej roli w Bayernie ma być nie kto inny, a legendarny Oliver Kahn.

Niemieccy dziennikarze są już niemalże przekonani, że powrót „Tytana” do Monachium jest przesądzony. Kwestią otwartą pozostaje tylko to, kiedy i w jakiej roli Niemiec powróci do klubu. Co prawda 49-latek jest związany umową z niemiecką stacją telewizyjną „ZDF”, ale jest to raczej najmniejszy problem.

Jaką jednak rolę miałby objąć Kahn w Bayernie, kiedy już Uli Hoeness zdecyduje się odejść? Odpowiedź na to pytanie postarał znaleźć się dziennik „Bild”, który przedstawił trzy możliwe scenariusze dla legendarnego golkipera Bayernu i kadry narodowej.

Scenariusz I: Dyrektor sportowy

Pierwszy scenariusz zakłada, że Oliver Kahn zostanie nowym dyrektorem sportowym oraz utworzy tandem z prezesem Karlem-Heinzem Rummenigge (przedłuży swój kontrakt), Ulim Hoenessem (pozostanie prezydentem) oraz prezesem Rady Nadzorczej klubu.

Scenariusz II: Prezes klubu

Na początku 2020 roku Kahn od razu zostałby prezesem Bayernu, podczas gdy Karl-Heinz Rummenigge przejąłby najważniejszą rolę w Radzie Nadzorczej klubu w tym samym czasie. Uli Hoeness pozostałby na swoim stanowisku.

Scenariusz III: Hoeness odchodzi

Ostatni ze scenariuszy zakłada, że Oliver w 2020 roku zostanie prezesem zarządu, zaś Karl-Heinz Rummenigge zostanie zarówno prezydentem, jak i prezesem Rady Nadzorczej klubu. Uli Hoeness ostatecznie przechodzi na zasłużoną emeryturę.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama23.11.2018 01:32
Oli > Uli - na tą chwilę aczkolwiek nie jestem w 100 %przekonany czy powinien z marszu obejmować tak odpowiedzialną rolę, nawet jako Legenda zespołu i bawarczyk z krwi i kości
22.11.2018 19:10
Kolejny zastępczy temat który za chwilę stanie się nudny?
22.11.2018 14:50
Każdy powiew zmian w tej skostnialej strukturze byłby pożądany. Tylko czy akurat Kann?
22.11.2018 10:31
Moim zdaniem Hasan zostanie na stanowisku dopóki Uli będzie szefował Bayernowi i trzecia opcja najbardziej prawdopodobna i wtedy Oli zaczął by robić porządek w strukturze i z Karlem by się na pewno dogadali, bo niestety, ale wydaje mi się, że Uli blokuje Karla w niektórych sprawach...FCBM!