DieRoten.pl
Reklama

Bild: Ulreich zastąpi Neuera!

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Od kilku dni, a nawet tygodni, jednym z głośniejszych tematów związanych z Bayernem Monachium jest pozyskanie nowego bramkarza.

Po tym jak oficjalnie potwierdzono sprzedaż Yanna Sommera do Interu za około 6,75 mln euro, monachijczycy próbują nieskutecznie znaleźć następcę szwajcarskiego golkipera.

Do tej pory z bawarskim klubem łączyło się jako głównych kandydatów takich bramkarzy jak David Raya, Robert Sanchez, Kepa, Geronimo Rulli czy też Bono. Żaden z nich nie trafi jednak na Allianz Arenę, albowiem wszyscy z wyjątkiem Rulliego, znaleźli już lub są w trakcie transferu do innych klubów.

Dlatego też obecnie w mediach spekuluje się o takich zawodnikach jak Stefan Ortega (Manchester City) oraz David de Gea (obecnie bez klubu).

Jak jednak poinformował niemiecki „Sport Bild”, podczas środowego spotkania grupy zadaniowej FCB do spraw transferów, podjęto w końcu decyzję w sprawie nowego golkipera – Uli Hoeness i spółka mieli ostatecznie zdecydował, że klub nie będzie na siłę szukać nowego bramkarza.

Zamiast tego, monachijczycy chcą polegać na Svenie Ulreichu, który pokazał się z bardzo dobrej strony w ostatnich pojedynkach i zaskarbił sobie zaufanie szefów. Dlatego też „Ulle” powinien bronić dostępu do bramki mistrzów Niemiec, dopóki Manuel Neuer nie odzyska pełnej sprawności i gotowości bojowej.

Zmiennik dla Ulreicha

Szefowie mieli również zdecydować, że zamiast nowej „jedynki”, najlepiej będzie pozyskać zmiennika dla Ulreicha, co też będzie o wiele tańszym rozwiązaniem i mniej kłopotliwym.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...