DieRoten.pl
Reklama

Bild: Toppmoeller również dołączy do Nagelsmanna?

fot.
Reklama

Już niebawem w zespole rekordowego mistrza Niemiec rozpocznie się niemała rewolucja, która będzie dotyczyła nie tylko kadry piłkarskiej, ale i kierwoniczej.

Od dłuższego czasu wiadomym jest, że umowa Flicka z bawarskim klubem przestanie obowiązywać z dniem 30 czerwca 2021 roku, zaś jego następcą zostanie Julian Nagelsmann.

Odejście 56-latka wiąże się również z pożegnaniem kilku innych członków sztabu szkoleniowego. Jakiś czas temu Bayern potwierdził, że po tym sezonie z FCB odejdą Hermann Gerland oraz Miroslav Klose, czyli asystenci Hansiego.

Kwestią otwartą pozostaje jeszcze przyszłość Danny'ego Roehla, który w zeszłym tygodniu miał spotkać się i odbyć rozmowy z kierownictwem „Gwiazdy Południa” odnośnie jego dalszej pracy w zespole rekordowego mistrza Niemiec. Analityk wideo gotów jest zostać w Monachium, ale według prasy kuszony jest również przez DFB.

Nagelsmann zabierze dwóch asystentów z Lipska?

Co do nowego sztabu szkoleniowego, to według „Bilda”, Xaver Zembrod dołączy do Nagelsmanna i będzie współpracował z nim jako asystent, podobnie jak w zeszłym sezonie w RB Lipsk.

To nie koniec możliwych odejść z RBL, albowiem z informacji ujawnionych przez dziennikarzy wspominanego wyżej źródła, Julian pragnie również ściągnąć kolejną osobę do swojego zespołu trenerskiego z ekipy „Byków”. Tym razem mowa o Dino Toppmoellerze.

Syn legendarnego Klausa, miał już rozmawiać z Lipskiem, aby Ci pozwolili mu odejść do Bayernu. Dziennik nie ma wątpliwości i podkreśla, że zarówno Zembrod, jak i Toppmoeller są już dogadani z mistrzami Niemiec.

Poza wspomnianą dwójką, pewnym już jest, że Benjamin Glueck (analityk wideo) dołączy do sztabu 33-latka w bawarskim klubie.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...