DieRoten.pl
Reklama

Bild: Nagelsmann ma swojego tłumacza na treningach

fot.
Reklama

Dokładnie 7 lipca piłkarze rekordowego mistrza Niemiec odbyli swój pierwszy oficjalny trening pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego z Julianem Nagelsmannem na czele.

Przypominamy, że po tym jak z klubu odeszli Hansi Flick, Miroslav Klose, Danny Roehl oraz Hermann Gerland, w sztabie szkoleniowym rekordowego mistrza Niemiec doszło do niemałej rewolucji w zespole trenerskim.

Nowym szkoleniowcem został Julian Nagelsmann, który trafił do Bayernu wraz z trzema współpracownikami − analitykiem Benjaminem Glueckiem oraz dwójką asystentów w osobach Dino Toppmoellera oraz Xavera Zembroda.

Jak już informowaliśmy jakiś czas temu, każdy z nich ma swoje przydzielone zadania w Bayernie. Jako że w bawarskim klubie można wyróżnić kilka nacji piłkarzy, wielu kibiców nieraz zastanawia się, w jakim języku na treningach komunikuje się nowy trener „Gwiazdy Południa”.

Wątpliwości te rozwiał dziennik „Bild”, który poinformował ostatnio, że Nagelsmann zwraca się do swoich podopiecznych po niemiecku, choć wyjątkiem są zajęcia taktyczne. 33-latek przedstawia konkretne ćwiczenia i pomysły, poczym jego asystent Toppmoeller tłumaczy wszystko francuskim piłkarzom jak Sarr, Cuisance czy Nianzou.

Ponadto Dino chętnie przekazuje też wszystkie informacje po angielsku Omarowi Richardsowi, który trafił do FCB tego lata za darmo z Reading.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...