Bild: Lewandowski może zakończyć sezon z 46 golami w BL

Robert Lewandowski nie przestaje zaskakiwać swoją bardzo wysoką formą i dyspozycją strzelecką w ostatnich miesiącach. O jakości Polaka mogliśmy się przekonać w ubiegłą niedzielę.

W niedzielnym spotkaniu z FSV Mainz, najlepszy strzelec Bayernu w ostatnich latach ponownie dał o sobie znać, strzelając dwie bramki swoim rywalom w drugiej połowie meczu, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem 5:2 na korzyść monachijczyków.

Warto podkreślić, że po rozegraniu czternastu kolejek Robert Lewandowski ma już na swoim koncie 19 bramek, co jest najlepszym wynikiem na tym etapie rozgrywek w historii Bundesligi.

Niemiecki dziennik „Bild” przyjrzał się liczbom Polaka z bliska i policzył, że „Lewy” strzela średnio 1,36 bramki na mecz. Jeśli nasz rodak utrzyma takie tempo strzelania bramek, to zakończy sezon 2020/21 w lidze z 46 trafieniami na swoim koncie! Tym samym 32-latek pobiłby rekord wszech czasów Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 strzelił 40 goli.

‒ Jestem przekonany, że Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera w tym sezonie, mając u boku taką drużynę – oznajmił Lothar Matthaeus.

‒ Robert ma za sobą znakomity sezon. Teraz ruszył dalej. On nie spoczywa na laurach. Chce jeszcze więcej! Robert jest na dobrej drodze, aby pobić rekord Muellera. Ale on też zdaje sobie sprawę, że to będzie trudna droga. Robert potrzebuje zespołu, a zespół Roberta – skomentował Hansi Flick.

Licząc wszystkie rozgrywki, Robert Lewandowski w sezonie 2020/21 wystąpił łącznie w 19 meczach. Jego dorobek w tym czasie to 22 bramki oraz 6 asyst. Co więcej Polak ma średnio udział przy golu co 59 minut.