DieRoten.pl
Reklama

Romano: Transfer Sabitzera sfinalizowany

fot.
Reklama

Od wielu dni jednym z głównych tematów związanych z Bayernem Monachium jest transfer grającego w zespole RB Lipsk środkowego pomocnika Marcela Sabitzera.

W ostatnim czasie pojawiło się od groma plotek na temat możliwego transferu Marcela Sabitzera, jednakże za każdym razem zawsze powtarzała się narracja, że monachijczycy nie rozpoczęli jeszcze konkretnych negocjacji z RB Lipsk.

Jak jednak informuje niemiecki dziennik „Bild”, klub ze stolicy Bawarii miał już rozpocząć rozmowy z RBL i co więcej złożył nawet ofertę za pomocnika! Jak donosi Christian Falk mowa o propozycji rządu 16 milionów euro.

Co więcej to samo źródło potwierdza, że 27-latek nie znajdzie się w kadrze meczowej „Byków” na jutrzejszy mecz. Ponadto transfer Sabitzera niemalże potwierdził Hasan Salihamidzic.

– Nie będę się wypowiadał na ten temat, ale już mu się "przyjrzeliśmy". Tak, jego transfer może stać się tematem – powiedział Bośniak.

– To dobry zawodnik, ale teraz gramy z Herthą. Na tym się teraz skupiamy. Każdy trener na świecie chce mieć najlepszą drużynę. Biorę udział w każdej dyskusji, dlatego wczoraj byłem dwa razy na posiedzeniu zarządu (śmieje się) – dodał Nagelsmann.

Sobota, 18:40

Florian Plettenberg donosi, że ossowie Bayernu i Lipska są w kontakcie. Wszystkie strony spodziewają się bardzo szybkiej decyzji. Marcel Sabitzer zostanie nowym graczem FCB. Koszt transferu - 15 mln euro.

Niedziela, 10:00

Niemiecki „Sport1” nie ma wątpliwości – Marcel Sabitzer zostanie zawodnikiem Bayernu. Transfer Austriaka do FCB znajduje się już w decydującej fazie.

Niedziela, 10:05

Jak donosi „AZ” i „TZ”, Marcel Sabitzer przeniesie się do Bayernu za około 16 milionów euro. Transfer pomocnika jest już niemalże sfinalizowany.

Niedziela, 10:10

Christian Falk w porannym programie „Bild Live” potwierdził, że Bayern Monachium osiągnął pełne porozumienie z Lipskiem i Marcel Sabitzer zostanie nowym graczem bawarskiego klubu! 

W ostatnich 48 godzinach doszło do negocjacji pomiędzy FCB a ekipą „Byków” w sprawie pomocnika. Mistrzowie Niemiec zapłacą za Austriaka około 16 milionów euro.

Niedziela, 12:50

Liczne źródła zgodnie informują, że nowym piłkarzem Bayernu niebawem zostanie Marcel Sabitzer. Według informacji „Kickera” ogłoszenie transferu Austriaka jest już tylko kwestią czasu. Doniesienia te potwierdzają również „TZ” oraz „AZ”.

Ponadto dziennikarz Fabrizio Romano podkreśla, że od samego początku 27-latek pragnął tylko i wyłącznie dołączyć do bawarskiego klubu, aby nadal współpracować z Julianem Nagelsmannem. Mistrzowie Niemiec mają zapłacić za reprezentanta austriackiej kadry narodowej około 16 milionów euro.

Niedziela, 17:55

Przy okazji dzisiejszego meczu RB Lipsk z VfL Wolfsburg, o kilka słów na temat transferu Marcela Sabitzera poproszono trenera RBL, czyli Jesse’ego Marscha.

– O Sabim krąży wiele plotek. Mogę szczerze powiedzieć, że jest kontuzjowany. Dlatego nie ma go dzisiaj z nami w kadrze. Zobaczymy, co się wydarzy w ciągu najbliższych kilku dni – powiedział Marsch.

Poniedziałek, 01:20

Niemiecki dziennik „Bild” informuje, że transfer Sabitzera do Bayernu jest tylko formalnością. Austriak jeszcze dziś ma przejść niezbędne badania medyczne w Monachium, po czym podpisze umowę z FCB.

Pierwotnie 27-latek jest planowany jako środkowy pomocnik i alternatywa dla Kimmicha oraz Goretzki, jednakże nie można rownież wykluczyć scenariuszu, że od czasu do czasu można spodziewać się innej roli Marcela w ekipie rekordowego mistrza Niemiec.

Poniedziałek, 10:00

Jak informuje niemiecki magazyn „Kicker”, Bayern osiagnął porozumienie z RB Lipsk w sprawie Marcela Sabitzera. Austriak przejdzie do FCB za około 15 milionów euro. Pomocnika w zespole „Byków” ma zaś zastąpić Moriba z Barcelony.

Poniedziałek, 10:05

Niemiecki „Sport Bild” donosi, że transfer Sabitzera i wszelkie koszty zostały zatwierdzone przez wszystkie organy władzy w Bayernie. Niebawem ogłoszenie transferu Austriaka. Koszt poniżej 15 milionów euro, ale zagwarantowano pewne bonusy.

Poniedziałek, 12:35

Jak informuje „Sport1”, Marcel Sabitzer w najbliższych godzinach podpisze umowę z Bayernem. W grę wchodzi kontrakt do 2025 roku.

Poniedziałek, 14:20

Fabrizio Romano donosi, że transfer Marcela Sabitzera został sfinalizowany. Jeszcze dziś zostaną podpisane wszystkie niezbędne dokumenty, po czym Bayern potwierdzi transfer. Austriak warunki umowy z FCB ustalił wiele tygodni temu.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...