DieRoten.pl

W ostatnich tygodniach temat transferu utalentowanego Fiete Arpa do Bayernu Monachium poruszany był już wielokrotnie. Póki co nie wiadomo jednak jeszcze kiedy młody Niemiec zasili szeregi FCB.

reklama

18-letni napastnik Hamburgera SV uchodzi obecnie za jeden z największych talentów piłkarskich młodego pokolenia w Niemczech. Nic więc dziwnego, że klub ze stolicy Bawarii od wielu miesięcy wyraża nim swoje zainteresowanie.

Nie tak dawno temu pojawiły się informacje, że Bayern miał zaoferować za Arpa ponad 2,5 miliona euro, co jednak nie zadowoliło włodarzy HSV, którzy oczekują za swojego napastnika znacznie więcej. Bez względu na wszystko „Bawarczykom” się nie śpieszy, albowiem sam zawodnik miał zawrzeć już porozumienie z FCB.

Tym razem z doniesień niemieckiego dziennika „Bild” dowiadujemy się, że młody snajper miał uzgodnić warunki umowy z bawarskim klubem. Jeśli wierzyć tym plotkom, to 18-latek zawrze z ekipą rekordowego mistrza Niemiec 4-letnią umowę w ramach której będzie zarabiał rocznie około 5 milionów euro.

Wciąż nie wiadomo jednak kiedy miałoby dojść do transferu Arpa na Allianz Arenę. Dziennikarze wspomnianego wyżej dziennika potwierdzają, że pomiędzy Bayernem a Hamburgerem wciąż trwają negocjację.

W grę wchodzą dwa scenariusze – jeden z nich zakłada, że młody Niemiec pozostanie na sezon 2018/19 w HSV, które spadło do 2. Bundesligi, po czym Fiete Arp zasili szeregi monachijskiego klubu na zasadzie wolnego transferu latem 2019 roku. Drugi scenariusz zakłada z kolei transfer gotówkowy w nadchodzących tygodniach.

Niewykluczone także, że w przypadku kupna 18-latka w tym okienku transferowym, klub ze stolicy Bawarii będzie chciał od razu wypożyczyć swojego zawodnika do któregoś z klubów Bundesligi, aby ten mógł nabierać niezbędnego doświadczenia.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama11.07.2018 15:49
ile ma zarabiać przepraszam ?! bez żartów... ten świat jest chory
11.07.2018 14:27
Jeśli zaraz mamy go wypożyczać to lepiej podpisać z nim umowę i zostawić go dalej w Hamburgu na zasadzie wypożyczenia. Myślę że dla wszystkich było by to najlepsze wyjście.
11.07.2018 10:54
Warto dawać szansę młodym zwłaszcza jeśli niewiele kosztuja
11.07.2018 10:54
Wypożyczyć na rok do jakiegoś Freiburga lub Stuttgartu.
11.07.2018 10:03
Ciekawe czy Kovac bedzie stawiał na młodych zawodników czy da wejść sobie na głowę emeryta.
11.07.2018 09:56
No to już lepiej niech zbiera doświadczenie w Bundeslidze niż w HSV.
11.07.2018 09:54
Spodziewałem się kontraktu podpisanego na dłużej, no ale cóż. Czekam na informacje dotyczące porozumienia z HSV :)

reklama